Zmiany w składzie Evil Geniuses

Posted by: Adik 2 years, 5 months ago

Zwycięzcy The International 5 mieli swoje lepsze i gorsze chwile. Nie inaczej było ostatnimi czasy. Mimo zdobycia paruset punktów kwalifikacyjnych do TI8, wyniki EG zdecydowanie nie są zadowalające.

Valve parę miesięcy temu zapowiedziało, iż już na początku 2018 roku będzie można bezkarnie wyrzucać i przyjmować graczy do zespołu. Jak widać, niektóre drużyny nie chciały czekać, uznając zmiany w swoim składzie za konieczne. Do grupy tych zespołów dołączyło właśnie EG - zespół opuściła prawdziwa legenda Doty.

Mowa oczywiście o Saahilu "UNiVeRsE" Arora. Ten offlaner z USA rozegrał pod skrzydłami organizacji EG aż 1000 meczy na profesjonalnym poziomie! Przez wielu cenionych analityków uważany jest za najlepszego offlanera w historii. Wcześniej zdarzało mu się grac także m.in w Team Secret czy Team Dignitas, jednakże najwięcej sukcesów odnosił grając z niebieskim logiem na piersi. Na szczęście podobno nie jest to koniec jego kariery esportowej, więc mozliwe że przyjdzie nam jeszcze zobaczyć tego zawodnika w akcji.

Zespół opuszcza też dotychczasowy trener drużyny - Avery “SVG” Silverman. Chodzą plotki, że ten zawodnik grający na 5. pozycji chce wrócić do grania - czy to prawda? Powinniśmy dowiedzieć się wkrótce.

Oczywiście w składzie nie mogą pozostać luki. Marzenia o mistrzostwie na TI wróciły do Rasmusa "Misery" Filipsena. W drużynie zastąpi on rolę Feara - pozycję z numerem 5. Ostatnio jego grę zobaczyć można było na meczach OpTic Gaming, lecz spełniał on tam jedynie role standina. 

Trenerem Evil Geniuses zostaje Sam “BuLba” Sosale. Były zawodnik Digital Chaos ostatnie tygodnie spedził goszcząc na panelach komentatorskich, by wreszcie zająć pozycję coacha. Spełnia on tą funkcje po raz pierwszy - czas pokaże, czy ta decyzja była słuszna.

Nie mogło odbyć się też bez zmian w pozycjach graczy- te są dość... niespodziewane. Jeden z najlepszych graczy grających na środkowej linii - Saahil "SumaiL" Arora przechodzi na pozycję 3. - offlane. Mimo iż wydaje się to głupie, może nieco odświeżyć styl gry EG. W przeszłości podobnie uczynił Gustav "s4" Magnusson, grający aktualnie w OG. Na midzie zagra teraz natmiast Clinton "Fear" Loomis, który wcześniej grał postaciami typu support.

Aktualny skład Evil Geniuses:

  1. Artour "Arteezy" Babaev
  2. Clinton "Fear" Loomis
  3. Saahil "SumaiL" Arora
  4. Andreas "Cr1t-" Nielsen
  5. Rasmus "Misery" Filipsen