Poznaliśmy wszystkie zespoły zaproszone do tegorocznej edycji EPICENTER!

Posted by: Fen 2 years, 3 months ago

W szóstym z kolei turnieju rangi Major udział weźmie dwanaście najlepszych drużyn z całego świata. Pięć z nich zostało zaproszonych przez organizatora, a siedem awansuje bezpośrednio z kwalifikacji regionalnych.

W trzeciej edycji turnieju organizowanego w stolicy Rosji, drużyny powalczą o $1,000,000 oraz 1500 punktów DPC. Do rywalizacji na pewno przystąpią zawodnicy:

  • Virtus.pro (RAMZES666, No[o]ne, 9pasha, RodjER, Solo)
  • Team Liquid (MATUMBAMAN, Miracle-, MinD_ContRoL, GH, KuroKy)
  • Team Secret (Ace, MidOne, Fata, YapzOr, Puppey)
  • Newbee (Moogy, Sccc, kpii, Kaka, Faith)
  • Natus Vincere (Crystallize, Dendi, GeneRaL, Lil, LeBronDota)

Mistrzowie TI7- Team Liquid- po raz kolejny bronić będą tytułu najlepszej drużyny EPICENTER. KuroKy, Matumba i MinD_ContRoL triumfowali podczas EPICENTER 2016, pokonując w finale Newbee, a wcześniej jeszcze OG czy Evil Geniuses. Zawodnicy Liquid nie mieli sobie równych także podczas EPICENTER 2017, kiedy w finale pokonali EG (3:1) oraz między innymi LGD.Forever Young (2:0) i Virtus.pro (2:1).

W pierwszy weekend maja, gdy rozpocznie się faza finałowa EPICENTER XL, Team Liquid jest jednym z faworytów do sięgnięcia po główną nagrodę. Na ich drodze może stanąć ktoś spoza zaproszonych drużyn, które swoją rywalizację już rozpoczęły (region SEA) lub rozpoczną za klika dni (Europa i Team Kinguin). Wszystkie daty, drużyny i godziny meczów kwalifikacyjnych znajdziecie na liquipedii po kliknięciu w ten link i wybraniu odpowiedniej rubryki.

O tegorocznej edycji EPICENTER XL z pewnością będziemy pisać na naszym portalu, a najbliższą ku temu okazję stworzą zawodnicy Team Kinguin, rozgrywający we wtorek (13.II.2018) pierwszy mecz w europejskich kwalifikacjach. Przeciwnikiem będzie skład PENTA Sports. Spotkanie będzie możliwe do obejrzenia na co najmniej jednym z kanałów twitch:

Wpadnijcie pokibicować!

Źródło grafiki: twitter.com/epicentergg