Virtus Pro zwycięzcą ESL One Hamburg 2017

Posted by: bandit 2 years, 5 months ago

Za nami pierwszy major turnieju 2017/2018. Odbył się on w Hamburgu i był organizowany przez ESL, a w puli nagród znalazł się aż 1 000 000 dolarów, a co za tym idzie— 1500 punktów kwalifikacyjnych.

Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, w której 8 drużyn zostało podzielonych na 2 grupy. W każdej grupie zespoły walczyły ze sobą o 2 sloty na następny etap. Pozostałe drużyny odpadły, nie zabierając ze sobą żadnych punktów kwalifikacyjnych. Do fazy pucharowej przeszły następujące drużyny:

  • Team Liquid
  • Team Secret
  • Virtus Pro
  • Newbee
Format fazy pucharowej był nieco kontrowersyjny, gdyż była to drabinka pojedynczej eliminacji, co jak na major, było dotychczas niespotykane. Dodatkowo, finały były rozgrywane w formacie Bo3, a nie Bo5, jak robi to większość turniejów.

Pierwszym spotkaniem był półfinał Virtus Pro vs Newbee, o którym możecie dokładniej przeczytać tutaj. Zakończyło się ono wynikiem 2:1 dla Rosjan, eliminując Newbee z turnieju. Drużyna z Chin zgarnęła tym sposobem 150 punktów kwalifikacyjnych (na gracza) i 90 000 dolarów.

Drugim pojedynkiem tego dnia było spotkanie Team Secret vs Team Liquid. Faworytami spotkania byli mistrzowie tegorocznego The International, lecz ostatecznie mecz wygrało Team Secret. Mistrzowie TI7, podobnie jak Newbee, zgarnęli 150 punktów kwalifikacyjnych (na gracza) i 90 000 dolarów.


Stawka znacząco się zwiększyła w Wielkim Finale - za pierwsze miejsce do wygrania było pół miliona dolarów i aż 750 punktów kwalifikacyjnych na gracza. Po jednej stronie ujrzeliśmy nieustraszoną drużynę z Rosji, Virtus Pro, a po drugiej stronie stało Team Secret, którym udało się pokonać zespół uważany za aktualnie najlepszy. Finał był bardzo emocjonujący i zgodnie z przewidywaniami zobaczyliśmy Dotę na naprawdę wysokim poziomie. Całość skończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny z Rosji. Tym sposobem ulokowali się oni na samej górze tabeli punktów kwalifikacyjnych do TI8, lecz przed nami jeszcze pełno turniejów…

Dodatkowo, Mercedes-Benz— sponsor turnieju ufundował nagrodę na MVP całego wydarzenia. Głosowała zarówno publiczność, jak i zaproszeni komentatorzy, analitycy itd. Nagrodą tą było nowe auto Mercedes-Benz i otrzymał je… Solo, support Virtus Pro! Z pewnością był zadowolony z takiej premii.

Skrót z finałowych meczów możecie obejrzeć poniżej: