Virtus Pro pierwszym finalistą Majora! Pora na mecz Team Liquid vs Team Secret

Posted by: bandit 2 years, 5 months ago

Pierwszy mecz w serii do dwóch zwycięstw pokazał, że oba zespoły znalazły się w top 4 całkowicie zasłużenie. Zawodnicy Virtus Pro po wcześniejszym zwycięstwie nad Team Liquid mieli nadzieję spotkać się ze zwycięzcami TI7 raz jeszcze w Wielkim Finale. Na drodze do tego celu stanęła im drużyna Newbee, która także chciałaby wyrównać rachunki z najlepszą ekipą w Europie i na świecie.

Pierwsza gra przebiegła po myśli Rosjan, którzy jednak po wyborze Leshraca oraz Bounty Huntera nie byli do końca pewni tego, w jaki sposób doprowadzić tę partię do zwycięstwa. Z pomocą przyszli gracze z Chin nie wykorzystując pełnego potencjału Undyinga oraz Terrorblade’a będących źródłem cennych fragów dla VP. Po 30 minutach Virtus Pro będące po stronie mrocznych jedynie powiększało zdobywaną przewagę czym zmusili oponenta do poddania mapy.

W drugiej partii zawodnicy z Państwa Środka okazali się lepsi dzięki świetnemu pickowi Timbersawa przeciwko czterem siłowym bohaterom graczy Virtus Pro. Moogy wykręcił w tej partii zawrotne 11:0:11, a jego Timber wspomagany przez świetnego w tej partii SCCC był po prostu nie do zatrzymania. Całe Newbee było w tym momencie zgodne co do stylu gry oraz sposobu jaki mają na pokonanie jednej z najmocniejszych drużyn na świecie. Wszystko to doprowadziło do remisu w półfinale turnieju ESL One Hamburg 2017, a oglądający mieli nadzieję na naprawdę solidne zwieńczenie tego pojedynku.


Trzeci mecz był jednak całkowitą dominacją zespołu z Rosji, który od początku do końca przeważał, prowadził grę i nie oddał inicjatywy nawet na moment. Ważną rolę odegrał w tym spotkaniu Solo na Disruptorze oraz Ramzes na nieuchwytnej Broodmother. Gwoździem do trumny Newbee okazał się jednak Noone. Kontrolowany przez niego Bloodseeker był na trzeciej mapie po prostu nieśmiertelny i nawet zamiana ról Kaki oraz SCCC nie wywołała na graczach Virtus Pro większego wrażenia. Rosjanie spokojnie zakończyli mecz po 40 minutach i awansowali do finału gdzie czekają na zwycięzcę partii Team Liquid vs Team Secret. Stream w języku polskim na twitch.tv/esl_dota2_pl.