Vega i Empire odpadają z DreamLeague, Team Secret wyprzedza Liquid oraz Virtus Pro!

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago

Po tygodniu rywalizacji w europejskich kwalifikacjach majora DreamLeague przyszła pora na pierwsze rezultaty. W najlepszej czwórce, która awansuje do głównej fazy na pewno nie znajdą się Team Empire oraz Vega Squadron. Trudna przeprawa czeka także OG i MidOrFeed.

Obaj spadkowicze z regionu CIS z pewnością nie zaliczą tej rywalizacji do udanej. Gracze Empire w całym turnieju przegrali aż jedenaście z czternastu rozegranych map, czym zapewnili sobie ostatnią pozycję w tabeli. Z ich wynikiem mogą się jeszcze zrównać gracze MidOrFeed mający na swoim koncie dokładnie tyle samo wygranych, co Vanskor i spółka. Kapitan drużyny MOF - syndereN wciąż ma jednak szansę poprowadzić swoich kolegów do najlepszej czwórki tych kwalifikacji. Do awansu powinno wystarczyć zwycięstwo nad Natus Vincere oraz OG. Oba zespoły są w zasięgu MidOrFeed tym bardziej, że czterokrotni triumfatorzy majorów Valve nie prezentują aktualnie zbyt wysokiej formy. Ich jednostronne porażki na Secret oraz Liquid, a także remisy z VP i Vegą pokazują, że sponsorowana przez RedBulla ekipa zapomniała o tym, jak wygrywa się z najlepszymi, a ich styl gry jest aktualnie zbyt przewidywalny.

Najlepiej w tych kwalifikacjach wypadło Team Secret i to Ace, MidOne, Fata, YapzOr oraz Puppey są trzecią drużyną obok Newbee i Infamous pewną swojego wyjazdu do szweckiego Jönköping, gdzie rozegrany zostanie LANowy etap. Wicemistrzowie ESL One Hamburg będą mieli kolejną okazję, by powiększyć dorobek punktów gwarantujących zaproszenie na TI8. Kto jeszcze ma największe szanse na reprezentowanie Europy oraz regionu CIS?


W tej chwili w czołówce obok Virtus Pro i Team Liquid jest Natus Vincere z bilansem pięciu wygranych i trzech przegranych map. Wszystko jednak może ulec zmianie, gdyż Ukraińcy mają przed sobą jeszcze serie Bo2 przeciwko VP, OG oraz MOF, a to pozwala na liczne przetasowania w ostatecznej tabeli klasyfikacyjnej. Część spotkań z pewnością będzie transmitowana na kanale twitch.tv/bandit_live. O harmonogramie streamów dowiecie się, śledząc dwa profile na facebooku: oficjalne konto bandita, a także fanpage dota2tv.pl, do którego polubienia serdecznie zachęcamy.