“Tylko Icefrog może zatrzymać Liquid” - zwycięzców pierwszego Minora tego sezonu

Posted by: bandit 2 years, 7 months ago

Słowa zawarte w tytule wypowiedziane zostały przez Chuana i trudno nie przyznać mu racji, ponieważ Team Liquid jest w tym momencie najlepszą drużyną Dota 2. Po dominacji na TI7 zawodnicy TL nie zamierzają zwalniać tempa nawet na moment, co udowadnia pierwsza lokata i $135,000 zdobyte podczas trzeciego sezonu StarLadder i-League Invitational.

Od momentu rozegrania pierwszego turnieju klasy Minor w sezonie 2017/2018 liczone są punkty pozwalające uzyskać kwalifikację do The International 2018. W tej chwili gracze Liquid zdobyli ich 450 (suma punktów trzech zawodników z największą ich ilością) dla drużyny i po 150 dla każdego gracza z osobna. Nagrodą w wysokości 270 punktów może się pochwalić ekipa Mineski - zdobywcy drugiego miejsca na turnieju organizowanym przez StarLaddera. Ulegli oni w Wielkim Finale 3:1 wspomnianym wcześniej mistrzom TI7, a każdy z graczy dopisał na swoje konto po 90 punktów. Po 30 zdobyli także zawodnicy compLexity oraz Team Secret za zajęcie 3-4 miejsca.


W rywalizacji uczestniczyły jeszcze drużyny: Newbee (7-8), Vici Gaming (7-8), Natus Vincere (5-6) oraz SG-esports (5-6). Dużym zaskoczeniem są ostatnie lokaty obu chińskich zespołów, które przed turniejem z pewnością były stawiane w roli kandydatów do podium. Na najwyższy poziom powoli stara się wrócić ekipa Na’Vi i z pewnością są na dobrej drodze, gdyż trzeci sezon StarLadder i-League Invitational nie jest jedynym turniejem, do którego zakwalifikowała się lub została zaproszona ekipa z Ukrainy, a kolejne występy to szansa na zaistnienie wśród najlepszych na świecie. Dla SG-esports kolejny LAN to z pewnością cenne doświadczenie, które może pomóc Brazylijczykom w drodze na szczyt. Pokonując 2:0 Vici Gaming, a wcześniej Infamous czy DC.SA reprezentanci SG udowadniają, że nie są tylko chłopcami do bicia.

Drużyna Liquid w tej chwili wygrała każdą LAN-ową imprezę w jakiej brała udział licząc od Majora w Kijowie. Ich forma potwierdza, że gra w patchu 7.06 nie stwarza im żadnych problemów, a na drodze Kuro i spółki może stanąć jedynie Icefrog wypuszczając kolejną aktualizację rozgrywki. Kiedy to się stanie? Wiele wskazuje na to, że The Dueling Fates Update jest już naprawdę blisko.