TI7: Poznaliśmy wszystkich uczestników tegorocznej edycji The International

Posted by: bandit 2 years, 5 months ago

Turniej The International, jak co roku organizowany i sponsorowany jest przez Valve. Amerykańska firma odpowiedzialna za rozwój i dystrybucję gier wideo (w tym oczywiście Dota 2) wybiera część drużyn uczestniczących w ogólnoświatowych zawodach. W tym roku zaproszenia wystosowano do sześciu składów z największymi sukcesami na pro-scenie Dota 2 w przeciągu ostatniego sezonu:

· OG

· Virtus.pro

· Evil Geniuses

· Team Liquid

· Invictus Gaming

· Newbee

Drużyny te są doskonale znane każdemu, kto choć trochę interesuje się dużymi turniejami Dota 2. Ekipa OG może się pochwalić czterema pierwszymi lokatami podczas Majorów Valve, w tym oczywiście kwietniowego The Kiev Major 2017. Zieloni zajęli także drugie miejsce na chińskim LANie Dota 2 Asia Championships 2017, gdzie przegrali w wielkim finale z Invictus Gaming. Na początku tego roku stanęli na najniższym stopniu podium podczas StarLaddera oraz ulegli drużynie Evil Geniuses w ostatecznym pojedynku w piątym sezonie Dota Pit.
[parsehtml]<div class="adsense_text"><script asyncsrc="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script><!– Reklama post otwarty - strona #1 –><ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:728px;height:90px" data-ad-client="ca-pub-4710913850653268" data-ad-slot="2183206034"></ins><script>(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script></div>[/parsehtml]Virtus.pro może pochwalić się ostatnio pierwszym miejscem na Dota Summit 7, a także drugą lokatą z Majora w Kijowie. Wcześniej znaleźli się jeszcze w czołówce ESL One Genting 2017 oraz triumfowali w kilku pomniejszych turniejach organizowanych w regionie CIS.

Dla graczy Evil Geniuses ostatni rok był dość udany dzięki triumfom podczas The Manila Masters, Dota Pit League Season 5 oraz China Top 2016 czy Mars Dota 2 League 2016 Autumn. Amerykanie wielokrotnie rywalizowali ze wszystkimi ekipami zaproszonymi do udziału w The International 7 osiągając różne rezultaty. Wyższość oponentów musieli uznać np. podczas czerwcowego EPICENTER 2017, gdzie lepszą drużyną w Wielkim Finale okazała się ekipa Team Liquid. Podobnie EG ulegało między innymi podczas The Summit 6, Elimnation Mode 2.0 czy The Boston Major 2016, gdzie zawsze zwycięsko ze starcia wychodziła drużyna OG.

Team Liquid może się pochwalić największą ilością pierwszych miejsc w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Europejczycy triumfowali podczas ostatniego EPICENTER, StarLadder i-League Invitational, StarLadder i-League StarSeries czy Dream League Season 6. Niestety, drużyna prowadzona przez Kuro "KuroKy" Takhasomiego tak samo często kończy turnieje Valve na drugiej pozycji, jak to miało miejsce choćby podczas Majora w Szanghaju i Manili. Na TI7 z pewnością będą uchodzić za faworyta turnieju, a ich ostatecznym celem pozostanie finisz w najlepszej trójce.

Dla obu chińskich drużyn zaproszenie na TI jest swego rodzaju dodatkowym wyróżnieniem, gdyż konkurencja w Państwie Środka jest (jak co roku) niesamowicie mocna. Zarówno chłopaki z IG jak i Newbee brali czynny udział w licznych turniejach online organizowanych na terytorium swojego kraju. Rezultaty obu ekip nie są tak powalające, jak drużyn z Europy czy Ameryki Północnej, jednak ilość profesjonalnych spotkań na światowym szczeblu robi wrażenie i jedno jest pewne— Chińczycy nie dadzą się łatwo zaskoczyć w sierpniowych zawodach i zrobią wszystko, by udowodnić swoją wyższość nie tylko wśród ekip wyłonionych w kwalifikacjach, ale także tych zaproszonych bezpośrednio przez Valve.

Kwalifkacje do The International 2017

Pozostałe miejsca należały do drużyn walczących w zamkniętych kwalifikacjach, gdzie także można było uzyskać zaproszenie od Valve lub wywalczyć sobie awans w otwartym etapie, w którym większość pojedynków odbywała się do jednego zwycięstwa.

W Ameryce Północnej najlepiej wypadło Team NP wygrywając wcale niełatwą grupę z rezultatem ośmiu zwycięstw i jednej porażki. Kolejne cztery drużyny, czyli: Team Freedom, Planet Odd, compLexity Gaming oraz Digital Chaos trafiło do drabinki podwójnej eliminacji, gdzie najlepiej poradził sobie skład DC pokonując w finale Freedom 3:0.

Z południa awansował skład Infamous po pokonaniu w finale SG e-sports 3:0. Ich ostatnim sporym sukcesem było czwarte miejsce podczas World Electronic Sports Games odbywających się w styczniu tego roku. Peruwiańczycy wzbogacili się wtedy o $60.000. Teraz dali sobie szansę na zdobycie najlepszego wyniku w karierze, co nawet w najgorszym wypadku pozwoli im na wyjazd z Seattle z niewiele ponad $100.000.W Europie nie obyło się bez niespodzianek, gdyż jednym ze składów, który pojawi się na TI7 jest ekipa Planet Dog w składzie: Swiftending, Keyser, 33, j4 oraz MiLAN. Dawna Prodota zajęła trzecie miejsce w grupie, tuż za Team Secret (awans za zwycięstwo w grupie) i Team Singularity, a później w niewiarygodny wręcz sposób przeszli przez drabinkę przegranych, by w finale pokonać faworyzowane mousesports 3:1. Warto podkreślić, że Planet Dog to jedna z dwóch drużyn, która drogę do The International 2017 rozpoczęła już w otwartych kwalifikacjach.

Kwalifikacje CIS były prawdopodobnie najbardziej wyrównane, jeśli chodzi o poziom prezentowany przez uczestników. W fazie grupowej doskonale poradził sobie Funn1k wraz z kolegami grając pod szyldem M19, jednak później, to inny zespół wywalczył sobie awans z drabinki przegranych. Mowa o chłopakach z Team Empire powracających do formy z roku 2015, kiedy to dzielili i rządzili na scenie światowej oraz regionalnej. Wygrali oni trzy mecze w fazie playoff bez straty choćby jednej gry pokonując w finale Team Spirit 3:0.

W Południowo-Wschodniej Azji od początku liczyło się maksymalnie sześć drużyn spośród których najlepiej wypadło TNC Pro Team dominując grupę rezultatem ośmiu zwycięstw i jednej porażki. Rozczarowało z pewnością Team Faceless (bilans 5-4) będące niewiele gorsze od reszty stawki awansującej do drabinki podwójnej eliminacji. W niej najpierw doskonale wypadło Fnatic w składzie: Ahjit, QO, Ohayio, Febby oraz DJ, a zaraz po nich awansowało Execration (zwycięzca otwartych kwalifikacji) pokonując w decydującym pojedynku Clutch Gamers 2:1.

W Chinach zaskakująco słabo wypadło EHOME oraz Team VGJ, który jeszcze na początku roku zajął drugie miejsce w StarLadderze ulegając w wielkim finale Team Liquid 1:3. Oba zespoły poległy już w fazie grupowej. Awans natomiast zagwarantowała sobie ekipa iG Vitality za najlepszy rezultat w grupie oraz LGD i LGD.FY po wygraniu playoffów.

Lista drużyn zakwalifikowanych do The International 2017


[SIZE=2]Źródło: Wykrhm Reddy [/SIZE]