The Bucharest Major rozpoczyna się już jutro!

Posted by: Adik 2 years, 2 months ago

Zaledwie tydzień po finale ESL One Katowice 2018, czołowe drużyny znów staną do walki o ogromną sumę pieniędzy i cenne punkty kwalifikacyjne. Faza grupowa The Bucharest Major, organizowanego przez PGL rozpocznie się już jutro.

W turnieju udział weźmie 16 najlepszych drużyn z całego świata, z czego aż 10 zostało bezpośrednio zaproszonych. W puli nagród znajdzie się okrągły milion dolarów, a co za tym idzie, 1500 punktów kwalifikacyjnych. Nieco kontrowersyjny jest sposób dystrybucji nagród - tylko 8 drużyn otrzyma jakąkolwiek nagrodę pieniężną. Druga połowa uczestników odejdzie z pustymi rękoma. Jest to niecodzienne rozwiązanie, gdyż do tej pory prawie wszystkie turnieje gwarantowały choć małą sumkę dla tych słabszych drużyn. Z takiej decyzji na pewno ucieszą się jednakże najlepsze drużyny, takie jak Team Liquid, Virtus Pro, czy Newbee - za zdobycie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości aż 500 000 dolarów.

Oto wszystkie zespoły biorące udział w tym wydarzeniu:

Źródło: Wykhrm Reddy

 

Turniej rozpocznie się fazą grupową, rozgrywaną w formacie szwajcarskim Bo1.  Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, spośród których ekipa PGL wraz z SirActionSlacks'em wylosowała pary przeciwników w pierwszej rundzie. Pierwszy mecz wystartuje o godzinie 9:00 czasu polskiego, a kolejne zaczynać się będą co 1,5h. Oto rozgrywki które zobaczymy pierwszego dnia:

  • Team Liquid vs LFY
  • Team Secret vs compLexity
  • Evil Geniuses vs paiN Gaming
  • Virtus Pro vs OpTic Gaming
  • Mineski vs TnC
  • Vici Gaming vs VGJ.Thunder
  • Natus Vincere vs OG
  • Newbee vs Vega Squadron

Faza pucharowa odbędzie się w przyszły weekend (9.03-11.03). Jej formatem bedzie drabinka Bo3 pojedynczej eliminacji z finałem rozgrywanym do 3 wygranych map.

Jest to pierwszy turniej rozgrywany na wersji gry 7.10. Oznacza to, że m.in. wreszcie zobaczymy w profesjonalnych grach Dark Willow i  dowiemy się, jak nerfy wpłynęły na Terrorblade'a czy Tinkera. Transmisje z meczów będzie można zobaczyć na oficjalnym kanle Twitch PGL.