Team Kinguin kończy przygodę w Szanghaju. Polacy na ostatnim miejscu grupy B

Posted by: Fen 10 months, 1 week ago

Zawodnicy Team Kinguin przegrali swoje mecze przeciwko Mineski oraz Team Empire w fazie grupowej czwartej edycji StarLadder i-League Invitational. Polacy odpadli z turnieju w Szanghaju po zajęciu ostatniego miejsca w grupie B.

Mecz Kinguin vs Mineski był pierwszym spotkaniem drugiego dnia zawodów. Obie drużyny awansowały do turnieju, wygrywając kwalifikacje w swoim regionie, jednak to oponenci Pingwinów stawiani byli w roli zdecydowanego faworyta- nie tylko do wygrania tego pojedynku- ale także do wyjścia z grupy. Dla reprezentantów regionu SEA zwycięstwo oznaczało przerwanie passy porażek po kwalifikacjach do turnieju GESC oraz fazie grupowej ESL One Genting 2018. Na pierwszej z trzech możliwych do rozegrania map, gracze Mineski zaznaczyli swoją dominację już po pierwszych kilku rotacjach. Niewielkie prowadzenie w wartości netto oraz zgromadzonym doświadczeniu stale wpływało na graczy Kinguin, niezdolnych do przeprowadzenia składnej akcji przeciwko czterem trudnym do pokonania bohaterom Mrocznych. Po trzydziestu minutach pierwsza partia dobiegła końca i to Polacy musieli odrobić stratę mapy w kolejnym meczu.

Drugie starcie tych dwóch drużyn zapewniło oglądającym o wiele więcej emocji, gdyż zarówno zawodnicy Kinguin, jak i Mineski mieli wiele okazji do zaprezentowania się z najlepszej strony. Obie ekipy potrzebowały ponad godziny do rozstrzygnięcia tego pojedynku i to gracze z Europy mieli przewagę po swojej stronie przez większość czasu- przewagę w wartości netto rzędu 20.000 jednostek oraz zniszczone wszystkie koszary przeciwnika jeszcze przed czterdziestą minutą gry. Zawodnicy Mineski wydawali się o wiele pewniejsi swoich umiejętności, będąc na przegranej pozycji i wiedząc, że nie mają już wiele do stracenia, decydowali się na liczne ryzykowne zagrania. Kupienie Rapiera i ciągłe poszukiwania oddzielonego od grupy oponenta po przeciwnej stronie rzeki, doprowadziły do wyrównania różnicy w zgromadzonym złocie, a także do wygrania drugiej mapy przez najlepszą drużynę regionu SEA.

Kolejny zaplanowany pojedynek, gracze KGN rozegrali trzeciego dnia zawodów. Przeciwnikiem była drużyna Empire, która w 2017 roku miała okazję zmierzyć się z polskim składem dwukrotnie. W maju podczas Zotac Cup Masters triumfowało Kinguin, w październiku lepiej wypadła ekipa z Rosji. Tym razem, start należał do zespołu Team Empire, który na pierwszej mapie ani na chwilę nie stracił rosnącej przewagi w wartości netto. W grze numer dwa to Team Kinguin narzuciło swoje warunki i dzięki świetnej postawie całego zespołu, Nisha na Meduzie mógł po 35 minutach bezproblemowo rozprawić się z większością rywali. W decydującym starciu do głosu dochodziły obie strony, jednak ostatecznie, to Rosjanie znaleźli skuteczne rozwiązanie na Broodmother oraz Timbersawa i to oni wciąż mają szansę na wyjście z grupy B. Polacy żegnają się z turniejem wygrywając $7,500 gwarantowanych za 7-8 lokatę w turnieju StarLadder i-League Invitational Season 4.

Źródło zdjęcia: twitter.com/teamkinguin