Team Kinguin z awansem do minora w Szanghaju! Z kim przyjdzie im się zmierzyć?

Posted by: bandit 2 years ago

Październik rozpoczął się dla Kinguin wyśmienicie. Polacy po pokonaniu mousesports oraz HellRaisers awansowali do LAN-owego etapu The Perfect World Masters i za 6 tygodni rozpoczną rozgrywki w fazie finałowej w Szanghaju.

W turnieju, którego pula nagród ustalona została na $300.000 udział bierze 10 drużyn z całego świata. Wśród nich Newbee, LGD.FY i Team Secret zaproszone bezpośrednio przez organizatora turnieju. Z Chin zobaczymy jeszcze dodatkowo LGD Gaming oraz Vici Gaming, czyli zwycięzców kwalifikacji swojego regionu. Z Ameryki do walki przystąpi compLexity Gaming oraz SG e-sports, a Europę reprezentować będzie właśnie Team Kinguin. Z regionu CIS zobaczymy Vega Squadron, a jedyną drużyną z Południowo-Wschodniej Azji będzie ekipa Mineski.

Polacy rozpoczną zmagania w turnieju 19 listopada, a większość spotkań z pewnością zobaczyć będzie można na streamie twitch.tv/bandit_live. Większość, bo niestety godziny rozgrywanych meczów mogą być bardzo nieprzystępne dla widzów z Europy, dlatego też kibicowanie będzie nieco utrudnione.

Jeśli chodzi o punkty możliwe do zdobycia za zajęcie pierwszych czterech miejsc w The Perfect World Masters, to ich rozkład jest następujący:
  • 1. miejsce: 50% (150)
  • 2. miejsce: 30% (90)
  • 3/4. miejsce: po 10% (30) (lub 3 miejsce 15% 4 miejsce 5%)
Punkty te pozwalają na walkę o bezpośrednie zaproszenie do The International 2018. Osiem drużyn, które najlepiej wypadną w sezonie 2017/2018 nie będą musiały kwalifikować się do TI, a wszystkie pozostałe zostaną rozdzielone do kwalifikacji zamkniętych lub otwartych, zależnie od decyzji Valve. Oby były to pierwsze i nie ostatnie punkty zdobyte przez Team Kinguin. Trzymamy kciuki!