Team Kinguin najlepszą drużyną europejskich kwalifikacji Dota Summit 8! Z kim będą rywalizować?

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago

Dwa wygrane pojedynki wystarczyły do zapewnienia awansu na Dota Summit 8 przez Team Kinguin. Polacy po pokonaniu PENTA Sports 2-0 oraz HellRaisers 3-1 będą uczestniczyć w grudniowym minorze organizowanym przez Beyond the Summit.

Rozgrywany w Los Angeles turniej ma w tym roku rangę minora z pulą nagród wynoszącą $300.000. Jego poprzednie edycje przyzwyczaiły drużyny oraz oglądających do luźnej atmosfery i mnóstwa wspaniałego humoru. Ósma odsłona Dota Summit powinna być pod tymi dwoma względami co najmniej tak samo dobra. Na solidnym poziomie będzie także odbywać się rywalizacja pomiędzy ośmioma najlepszymi drużynami wyłonionych między innymi w kwalifikacjach każdego regionu. Wśród uczestników znajdują się:
  • Optic Gaming (Zwycięzca King’s Cup: America)
  • OG (Zaproszenie od organizatora)
  • Sacred (Zwycięzca południowoamerykańskich kwalifikacji)
  • Team Kinguin (Zwycięzca europejskich kwalifikacji)
  • Fnatic (Zwycięzca kwalifikacji regionu SEA)
W chwili pisania tego tekstu wciąż nie rozstrzygnęła się rywalizacja w Ameryce Północnej, regionie CIS, a także w Chinach. Najbliżej awansu pozostaje Natus Vincere czekające w wielkim finale na zwycięzcę pojedynku pomiędzy Virtus Pro i Vega Squadron. Natomiast w chińskich półfinałach znajdują się pary: LGD.FY oraz Vici Gaming, a także Newbee i LGD Gaming. Fani amerykańskiej pro-sceny mogą już oglądać pierwsze pojedynki kwalifikacyjne, w których uczestniczą: Digital Chaos, Blue Pikachu, VGJ.Storm, Team Leviathan, compLexity oraz Immortals. Stream ze spotkań tych drużyn dostępny jest na: twitch.tv/beyondthesummit. Drabinka dostępna jest w tym miejscu. Główny etap Dota Summit 8 potrwa od 13 do 17 grudnia tego roku. Oby dla Team Kinguin był to turniej gwarantujący punkty kwalifikacyjne do The International 8. Trzymamy kciuki, aby tak się stało!