Team Kinguin liderem grupy B! Kolejny mecz zagrają w czwartek

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago

[SIZE=2]Źródło: https://twitter.com/teamkinguin[/SIZE]


Faza grupowa minora Perfect World Masters została zakończona po dwudziestu pojedynkach Bo2. Najlepsze cztery drużyny z grupy A i B awansowały do ćwierćfinałów. Z turniejem pożegnało się SG e-sports oraz LGD Gaming.

Dobrymi humorami z pewnością cieszą się gracze Kinguin, którzy po dwóch dniach zaciekłej rywalizacji zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu wyprzedzając Team Secret, Newbee, Mineski oraz LGD Gaming. Do osiągnięcia tego rezultatu Pingwinom wystarczyły trzy remisy oraz jedna wygrana. Awans z pierwszego miejsca zagwarantował Polakom możliwość dobrania sobie przeciwnika w ćwierćfinałach. Wybór padł na Vega Squadron - reprezentantów regionu CIS i czwartą drużynę grupy A. Ich pojedynek odbędzie się w najbliższy czwartek o 7:00 naszego czasu, a transmisję z tego meczu obejrzycie na twitch.tv/bandit_live.

Rywalizację w grupie A zdominowały dwa chińskie zespoły, wyraźnie odcinając się od reszty stawki. Zawodnicy Vici Gaming oraz LGD.FY dość pewnie poradzili sobie w swoich pojedynkach przeciwko compLexity Gaming, Vega Squadron oraz SG e-sports, gromadząc odpowiednio 9 i 8 punktów w fazie grupowej. W ćwierćfinałach reprezentanci VG zmierzą się z ekipą Mineski natomiast LFY zagra z Newbee.

Rywalizacja na minorze w Szanghaju powróci już w środę pojedynkami: Secret oraz CompLexity, a także Vici Gaming przeciwko Mineski. Tego samego dnia odbędzie się także pierwszy mecz półfinałowy, gwarantujący którejś z drużyn miejsce w najlepszej czwórce całego turnieju. Zawody Perfect World Masters rozgrywane są w trybie podwójnej eliminacji, więc jedna porażka nie oznacza zakończenia rywalizacji. Najlepsza drużyna wyłoniona w finałowym starciu rozgrywanym w najbliższą niedzielę wyjedzie z Chin bogatsza o $150.000 oraz 150 punktów rankingowych. Szczegółowe informacje na temat Perfect World Masters umieszczone są na wiki.teamliquid, gdzie znajdziecie między innymi wyniki wszystkich rozegranych do tej pory spotkań oraz plan rywalizacji na każdy dzień.