Team Kinguin lepszą drużyną pierwszego meczu Dota Summit 8

Posted by: Fen 2 years, 5 months ago

W meczu otwarcia ósmego sezonu Dota Summit, polski zespół Team Kinguin mierzył się z amerykańskim compLexity Gaming - dwukrotnym uczestnikiem majorów Valve oraz medalistą tegorocznej, trzeciej edycji StarLadder i-League Invitational. Pingwiny wyszły z tego meczu zwycięsko, rozpoczynając swoją drogę do głównej nagrody wynoszącej $120.000 i 150 punktów rankingowych za pierwsze miejsce w turnieju rangi minor.

Warto zacząć od tego, że cała seria była bardzo wyrównana. Obie drużyny miały momenty, w których dominowały przeciwnika oraz ulegały mu wkrótce potem. Fakt ten sprawił, że każdą z trzech map oglądało się naprawdę dobrze i rywalizacja do samego końca trzymała w napięciu. W pierwszym pojedynku na dość stabilne prowadzenie w ogólnym rozrachunku wyszło compLexity, jednak to wciąż Exotic_deer z Kinguin i jego Razor pozostawał na czele najbardziej wartościowych jednostek. Po pierwszym kwadransie zawodnicy z Ameryki zaczęli powoli tracić grunt pod nogami, gdyż to ich oponent próbował dyktować tempo rozgrywki i robić użytek z każdego bohatera. Do głosu doszła stale zdobywając złoto i doświadczenie Meduza wspierana przez Earth Spirita i Shadow Shamana. Kolejne błędy compLexity i stabilna gra Polaków pozwoliła Pingwinom wysunąć się na prowadzenie po pierwszej mapie.

Druga gra od samego początku należała do compLexity zarówno pod względem zdobywanego doświadczenia jak i złota. Z dobrej strony zaprezentowali się Moo oraz Chessie, a dzięki przytomnym, wczesnym rotacjom także Zfreek na Nature’s Prophecie. Ciągły napływ złota zapewniał obecny w drużynie Bounty Hunter, na którego polska ekipa znalazła z początku dobrą odpowiedź, jednak później to pozostała czwórka herosów coL sprawiała Team Kinguin bardzo duże problemy. Problemy, które były nierozwiązywalne aż do trzeciej partii, bo Amerykanie ani na moment nie stracili prowadzenia w drugiej grze i po czterdziestu minutach doprowadzili do remisu. Trzecia mapa zaczęła się świetnie dla Pingwinów, później do głosu doszło compLexity przeważające w złocie i doświadczeniu, a po kwadransie za prowadzenie gry znów odpowiadali Polacy. Kluczowy w tym starciu był Morphling kontrolowany przez Nishe i jego bardzo szybka farma, dzięki której młody midlaner pomagał reszcie zawodników w starciach drużynowych. Kinguin wygrało kilka z nich, wzięło kluczowe budynki przeciwnika, a następnie dość szybko przeszło do ofensywy pierwszej linii baraków. Finalne starcie świetnie prezentuje umieszczony wyżej skrót, do którego obejrzenia serdecznie zachęcam.