Team Kinguin kończy minor Perfect World Masters na 6. miejscu!

Posted by: bandit 2 years, 6 months agoPierwszy minor polskiego zespołu Team Kinguin zakończył się dla nich zaskakująco dobrze. Drużyna pod dowództwem eL_lisasH w fazie grupowej pokazała swoją siłę czołowym drużynom, by w efekcie końcowym zająć 6. miejsce.

Ten tydzień był historycznym dla polskiej sceny Doty 2. Kiedy ujawniono grupę Team Kinguin na minorze Perfect World Masters, wszyscy spisywali ich na porażkę i rychłe odpadnięcie z turnieju. Tymczasem polska ekipa pokazała pazur i wyszła z grupy z pierwszego miejsca. Zaskoczyło to chyba wszystkich, razem ze znanymi osobowościami Doty 2.


W nagrodę za pierwsze miejsce w grupie Team Kinguin mogło wybrać sobie przeciwnika do pierwszej rundy drabinki wygranych. Wybranego przeciwnika, drużynę Vega Squadron, udało się im ograć 2-1, gwarantując sobie miejsce w najlepszej szóstce turnieju.

Później niestety nie było już tak łatwo, gdyż z następnym przeciwnikiem, wicemistrzami TI7 - Newbee, przegrali do zera. Nie był to jednak koniec ich zmagań, gdyż czekała na nich drabinka przegranych. Tam spotkali się z amerykańskim zespołem compLexity, z którym nieszczęśliwie przegrali 2-1.

Tym sposobem Team Kinguin uplasowało się na 6. miejscu w turnieju. Niestety nie zdobyli żadnych punktów kwalifikacyjnych, lecz wygrali aż 12 000 dolarów. Wyniki Kinguin na Perfect World Masters z pewnością pokazały reszcie, że ta polska drużyna także liczy się na międzynarodowej scenie Doty 2. Czekamy na kolejne osiągnięcia!

Następnym większym turniejem na którym zobaczymy Polaków jest The Summit 8, który rozpocznie się 12 grudnia.