Skład Illidana odłącza się od organizacji SFTe-esports

Posted by: bandit 2 years, 7 months ago


Znany profesjonalny gracz Doty Illidan ogłosił dziś, iż jego skład odłącza się od organizacji SFTe-sports. Odejście to związane jest z pewnym konfliktem. O co chodzi?

Wraz z informacją o odejściu od SFTe-sports, zawodnik ten ujawnił też historię związaną z tym zdarzeniem. Okazało się, że organizacja ta źle traktowała swoich zawodników, natomiast menadżerowie nie umieli spełnić swoich funkcji. Jako przykład Illidan podał sytuację z kwalifikacji do minora Perfect World. W tych dniach oprócz kwalifikacji, zespół brał także udział w Dota 2 Champions League. Po zakończeniu jednej z rozgrywek na D2CL zespół zauważył, że w grze stworzone zostało także lobby "SFTe-sports vs Team Doggie". Drużyna nie wiedziała nic o takim spotkaniu w tym czasie, więc zapytała się swojego menadżera. On odpowiedział na to że… zapomniał, iż to dzisiaj.

Dodatkowo, menadżer organizacji nie umiał mówić za dobrze po angielsku, więc nie potrafił załatwić wiele podstawowych spraw, jak na przykład sponsorów. W takich sytuacjach jego rolę przejmował Illidan.

Kolejną niekorzystną sytuacją w organizacji, która wbiła gwóźdź do trumny i spowodowała, że ekipa z Rosji opuściła szeregi SFTe, było nieporozumienie co do składu drużyny. Menadżer drużyny bardzo chciał, aby Illidan opuścił zespół, lecz jego koledzy nie wyrazili na to zgody. Następnym jego celem był support drużyny, ST_ST. Tym razem zgody nie wyraził Illidan, więc… menadżer wrócił do sprawy wyrzucenia jego. Wtedy właśnie drużyna postanowiła, że nie będzie zmieniać składu i opuści organizację SFTe-sports.

Wyżej przedstawione sytuacje to prawdopodobnie nie wszystkie, które doprowadziły do tego zdarzenia. W tej chwili czekamy na oświadczenie organizacji oraz pozostałych członków zespołu.