Rezultaty fazy grupowej The International 2019

Posted by: Adik 7 months, 2 weeks ago

Faza grupowa największego turnieju tego roku przeszła już do historii. Wiele osób nazywa ją najlepszą w historii wszystkich The Internationali. O losach drużyn decydowały ostatnie mecze, a te bywały naprawdę zacięte.

Pula nagród The International przekroczyła już 33,4 miliony dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka dni. Na ten moment dla zwycięzcy przeznaczone jest aż 15 milionów dolarów, więc jest o co walczyć. Wszystkie drużyny bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego też faza grupowa TI9 była tak świetnym widowiskiem. Trwała ona 4 dni, od 15 do 18 sierpnia i mimo niekorzystnego dla naszej strefy czasowej terminarza, zgromadziła na Twitchu i w grze setki tysięcy widzów.

W fazie grupowej z dobrej strony oprócz oczywistych faworytów pokazały się drużyny takie jak Natus Vincere, Infamous, TNC Predator czy Newbee. Nieco poniżej oczekiwań zagrało Team Liquid, które pod koniec każdego dnia znajdowało się na 7. pozycji.

Najciekawszymi meczami były z pewnością mecze OG. Zespół ten pokazywał swoje niekonwencjonalne strategie w prawie każdej grze, więc jeśli w swoich rankedach traficie na kogoś, kto uparcie będzie chciał zagrać Io na pozycji carry, możecie podziękować właśnie tej drużynie. Element zaskoczenia najwraźniej zadziałał, gdyż OG z łatwością znalazło się na szczycie tabeli grupy B.

W grupie A także nie brakowało emocji. O pozycję lidera walczyło zarówno Team Secret, jak i PSG.LGD, jednak w efekcie końcowym drużyna z Chin wygrała z Secret 2:0 gwarantując sobie pierwszą lokatę.

Drużyny znajdujące się na niższych pozycjach także nie mogły odpuścić sobie żadnej gry, by uniknąć eliminacji – pozycje w tabeli pozostawały niejasne aż do ostatniego dnia, jednakże odbyło się bez tiebreakerów. Na tym etapie z turnieju odpadły 2 drużyny: Chaos Esports Club i Ninjas in Pyjamas. Tabele obu drużyn prezentują się następująco:

Źródło grafiki: liquipedia.net

4 najlepsze drużyny z każdej grupy otrzymały awans do górnej drabinki fazy pucharowej, natomiast następne 4 będą musiały się zmierzyć w dolnej drabince, gdzie pierwszy mecz będzie rozgrywany w formacie Bo1. Pierwsze miejsca tabel otrzymały możliwość wyboru swojego rywala (pomiędzy 3. a 4. miejscem przeciwnej tabeli), lecz OG zamiast wybrać, po prostu rzuciło monetą. Tak prezentuje się drabinka głównego wydarzenia:

Image

Źródło grafiki: Wykhrm Reddy