Przedmioty w sklepie Doty 2 już w złotówkach

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago


Po paru latach oczekiwania, polska społeczność graczy wreszcie doczekała się wprowadzenia swej waluty na największą platformę z grami, jaką jest Steam. Jako że ceny w polskich złotych każdy deweloper ustalał sam, niektóre gry staniały, inne zaś w mniejszym lub większym stopniu podrożały. Jak zmieniły się ceny w sklepie Doty 2?

Na początku wypadałoby jednak wspomnieć o tym, jak zostały przewalutowane fundusze z portfela Steam oraz ceny na Rynku Steam. W pierwszym przypadku euro ulokowane na naszym koncie zostały zmienione na złotówki według kursu 4,25. Jeśli chodzi o Rynek Steam sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Nie wiadomo, jak Valve przelicza waluty, gdyż np. przedmiot kosztujący przed wprowadzeniem złotówek 0,03 euro kosztuje teraz 0,03 zł, a 0,04 euro zostało zmienione na około 0,15 zł. Jeśli więc chcemy porównywać ceny rynkowe, musimy patrzeć na cenę każdego przedmiotu osobno.

Łatwiej jest natomiast w przypadku oficjalnego sklepu Doty 2. Okazuje się że ceny… wzrosły. Nie są to jednak duże kwoty, zazwyczaj jest to zaledwie parę groszy. Jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze prowizje za przewalutowanie z euro, które pobierały banki oraz inne serwisy płatnościowe, okazuje się że w sumie możemy trochę zaoszczędzić.

Poniżej znajdziecie aktualne ceny wybranych przedmiotów (w nawiasach podane zostały poprzednie ceny przeliczone wg aktualnego kursu):

  • Większość skrzynek z zestawami przedmiotów: 8,99zł (8,89zł)
  • Arkana dla Juggernauta: 124,99zł (124,93zł)
  • Bilet turniejowy ProDota: 3,59zł (3,56zł)
  • Teren The King's New Journey: 71,99zł (71,97zł)
  • Zestaw Emblems of the Dueling Fates: 35,99zł (35,96zł)