Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zawalczą na The International 8

Posted by: Adik 1 year, 9 months ago

Ubiegły tydzień minął pod znakiem kwalifikacji do The International. 46 drużyn z 6 różnych regionów walczyło o pozostałe sloty na turnieju w Vancouver. Pojedynki były o wiele bardziej zacięte niż się tego spodziewano. Nie zabrakło też paru niespodzianek wśród zwycięzców tych kwalifikacji.

Regionalne kwalifikacje rozpoczęły się 18 czerwca od regionów: CIS, Południowa Ameryka, Chiny. W tym pierwszym odbyło się bez większych niespodzianek. Zarówno fazę grupową, jak i fazę pucharową zdominowało Winstrike (ex-FlyToMoon). Z dobrej strony pokazał się także rosyjski zespół Espada, który doszedł aż do samych finałów, gdzie przegrał z Winstrike 3-1.

Kwalifikacje w Południowej Ameryce były nieco bardziej wyrównane. Oprócz przewidywanego Pain, do końca o awans walczył też zespół SG e-sports. Wszystkie gry pomiędzy tymi dwoma drużynami były wyrównane i trzymały w napięciu do końca. Finalnie jednak to Pain wywalczyło sobie awans, wygrywając 3-2. Jedna z drużyn, Thunder Predator, została zdyskwalifikowana za używanie macro. Okazało się, że ich zawodnik grający na pozycji pierwszej, Atun, używał macro grając Huskarem i Meepo. Umożliwiało mu one szybkie przełączanie przedmiotu Armlet of Mordiggian, oraz łatwiejsze używanie umiejętności Poof.

W Chinach niespodzianką okazała się dużyna Serenity. Wygrała ona z zespołami takimi jak iG czy LFY, zajmując 2. miejsce w grupie, a następnie wygrywając całą fazę pucharową (przegrywając zaledwie jedną mapę). Drugi slot w regionie zajęła drużyna Invictus Gaming, wygrywając w dolnej drabince z LFY 2-0.

Kwalifikacje w regionach: Europa, Ameryka Północna i Azja Południowo-Środkowa rozpoczęły się 22 czerwca. W europejskich kwalifikacjach mieliśmy okazję zobaczyć Team Kinguin w akcji po dość długim czasie. Niestety, Polacy ulegli w fazie pucharowej zespołom OG i Wind and Rain, przekreślając swoje szanse na zagranie w Vancouver. O awans w finale zawalczyły właśnie te dwie drużyny, z czego OG wygrało z War 3-1.

Północna Ameryka otrzymała aż 3 sloty na The International 8 i wygląda na to, że ta decyzja była słuszna. Gry były na bardzo wysokim poziomie i trzymały w napięciu do ostatniej chwili. Pierwsze miejsce w fazie grupowej, a co za tym idzie awans do TI8, zdobył zespół VG.J Storm, który musiał przejść przez otwarte kwalifikacje. W fazie pucharowej awans zapewnili sobie Evil Geniuses i OpTic Gaming.

W regionie SEA zgodnie z oczekiwaniami pierwsze miejsce zajęła drużyna Fnatic, mimo małych problemów w fazie grupowej. O drugi slot walczyły ze sobą dwie siostrzane drużyny: TnC Predator i TnC Tigers. Ta druga była bardzo blisko wygranej, lecz TnC Predator wykorzystywało każdą okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym sposobem TnC Tigers przegrało w finale z wynikiem 1-2.

Tym sposobem poznaliśmy wszystkie drużyny, które wezmą udział w największym turnieju roku. Rozpocznie się on już 15 sierpnia fazą grupową, natomiast rozpoczęcie głównego wydarzenia nastąpi 5 dni później w Rogers Arena.

Źródło: Wykrhm Reddy