Podsumowanie piątego dnia The International

Posted by: Adik 2 months ago

Sobotnie rozgrywki na The International 2019 dobiegły końca. Znamy już wszystkie drużyny, jakie staną na podium turnieju. Valve zapowiedziało też jeszcze jednego bohatera, jaki pojawi się wkrótce w grze.

W pierwszej dzisiejszej kolejce Team Secret zmierzyło się z Vici Gaming. Dla Europejczyków starcie to nie było żadnym wyzwaniem – obie rundy trwały zaledwie po około 20 minut, co skutkowało wynikiem 2:0. Eliminacja Vici Gaming zagwarantowała Secret lokatę w najlepszej czwórce TI9.

Po tym pojedynku wróciliśmy na chwilę do górnej drabinki, gdzie został rozegrany finałowy mecz – OG vs PSG.LGD. Zeszłoroczni finaliści zagrali o miejsce w wielkim finale, przegrany natomiast będzie musiał zagrać w ostatnim meczu dolnej drabinki. Pierwszą, wyrównaną rundę udało się zamknąć Chińskim zawodnikom. Druga mapa nie była już dla nich taka łaskawa – OG wygrało w 23 minuty. Decydująca rozgrywka początkowo wyglądała bardzo dobrze dla PSG.LGD, lecz ostatecznie to zeszłoroczni zwycięzcy tryumfowali, gwarantując sobie drugi finał The International z rzędu.

W ostatnim meczu na scenę ponownie wkroczyło Team Secret, by zmierzyć się z Team Liquid. Na dwóch poprzednich The International, takie starcie zawsze kończyło się takim samym rezultatem – porażką Secret. Nie inaczej było i tym razem, Liquid dominowało oponentów już od najwcześniejszych etapów gry, eliminując europejski skład z turnieju. Niestety oznacza to też koniec szans Nishy na mistrzostwo, lecz mimo wszystko, jak na debiut na TI, 4. miejsce jest świetnym wynikiem.

Dzisiaj Valve zapowiedziało także nowego bohatera, więcej informacji TUTAJ.