Evil Geniuses i Newbee w meczach ostatniej szansy! Pora na drugi dzień fazy grupowej

Posted by: Fen 2 years, 3 months ago

Effect i compLexity Gaming odpadają z zawodów po pierwszym dniu rywalizacji w turnieju ESL One Katowice 2018. Niespodziewanie, o krok od szybkiego pożegnania się z widownią w katowickim Spodku są także zawodnicy Evil Geniuses i Newbee. Przed Team Kinguin półfinałowa seria do dwóch zwycięstw, w której przeciwnikiem będzie drużyna Fnatic.

Pierwszy dzień fazy grupowej Majora w Katowicach nie był łaskawy dla żadnej drużyny z Ameryki Północnej. Swoje mecze przegrali zawodnicy Evil Geniuses, compLexity oraz Optic Gaming. W drabince przegranych coL musiało uznać wyższość Optic w serii Bo3, a już dziś o 12:00 okaże się czy EG poradzi sobie z Infamous - jedynymi reprezentantami Ameryki Południowej.

Z wyników z pewnością mogą być zadowoleni gracze Vici Gaming oraz Virtus Pro. Obie ekipy zagwarantowały sobie udział w meczu decydującym o zakwalifikowaniu do fazy playoff. Reprezentanci Państwa Środka okazali się lepsi od OG oraz Team Liquid, a Rosjanie (z niemałymi problemami) uporali się z Optic i Mineski. Obie ekipy zmierzą się ze sobą dopiero w czwartek o 15:30.

W spotkaniu Team Kinguin przeciwko Newbee mogliśmy obejrzeć tylko 20 fragów i zaledwie 28 minut rywalizacji, która była (dość nieoczekiwanie) pod niemal całkowitą kontrolą zawodników z Polski. Fenomenalnie w mecz wszedł Exotic_Deer kontrolujący Nature’s Propheta, zupełnie dominując przeciwnego Brewmastera na dolnej linii. Świetnie w początkowej fazie gry radził sobie Lifestealer, do którego Kinguin nie przywiązywało z początku większej uwagi, jednak później dwa kluczowe fragi na głównym carry zespołu Newbee pozwoliły na strącenie go z pierwszego miejsca w wartości netto oraz przesądziły o szybkim wygraniu mapy przez Pingwiny. Team Kinguin w kolejnym meczu zmierzy się z Fnatic. Spotkanie będzie możliwe do obejrzenia za darmo w kliencie DotaTV, a także na jednym z podanych niżej streamów. Początek już dziś o 19:00.

Pozostałe wyniki oraz drabinka zawodów dostępne są pod tym linkiem. Transmisja z ESL One Katowice 2018 nadawana jest na następujących kanałach: