Perfect World Masters: Niedzielny Wielki Finał z udziałem Newbee oraz Vici Gaming

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago

Na podium minora Perfect World Masters w Szanghaju znalazły się trzy drużyny z Chin, zostawiając daleko za sobą całą konkurencję. Trudno oczywiście mówić o dominacji jednego regionu nad innymi, gdy w rywalizacji nie bierze udziału Team Liquid, Virtus Pro czy Evil Geniuses, a Team Secret jest zmuszone do grania w niekompletnym składzie.

Zostawiając jednak nieobecnych i pomijając początkowe problemy organizacyjne, turniej koordynowany przez Perfect World śmiało można zaliczyć do udanych. Dziesięć drużyn rywalizujących najpierw w grupach, a później w drabince podwójnej eliminacji miało wiele możliwości, by pokazać się z jak najlepszej strony i dopisać na swoje konto punkty kwalifikacyjne do kolejnego Internationala. Z opcji dobrego występu z pewnością skorzystało Team Kinguin kończąc rywalizację w najlepszej szóstce turnieju, wyprzedzając chociażby LGD Gaming, Vega Squadron czy świetnie dysponowane Mineski. Skróty ich meczów są dostępne do obejrzenia na Youtube.

Jeśli zaś chodzi o pojedynki pozostałych drużyn, to już w tej chwili niesamowity turniej ma za sobą ekipa Vici Gaming. Ich przeprawa przez fazę grupową była bardzo przyjemna do oglądania, gdyż Chińczycy gładko poradzili sobie z każdym rywalem, a ich seria przeciwko LFY należała do najbardziej emocjonujących i wyrównanych pojedynków turnieju, w której VG przegrało naprawdę nieznacznie. W sobotnim, rewanżowym meczu drabinki przegranych Vici Gaming z łatwością przeciwstawiło się rodakom z Chin, czyniąc całe starcie z LGD Forever Young najkrótszą serią Bo3 minora w Szanghaju. Do najlepszej trójki mogło awansować compLexity, które wyeliminowało z turnieju Mineski oraz Team Kinguin, a nawet prowadziło w starciu z LFY, jednak po wygraniu pierwszej mapy zostali całkowicie zdominowani w dwóch pozostałych grach. Cała drabinka wraz ze szczegółami dostępna jest w tym miejscu. Tam też znajdziecie wszystkie wyniki fazy grupowej oraz pełną klasyfikację zawodów.

W niedzielnym finale spotkają się zatem dwie najmocniejsze drużyny z Państwa Środka, a więc Newbee oraz Vici Gaming. Ich pojedynek do trzech zwycięstw z pewnością obejrzycie na oficjalnym streamie, a̶ ̶r̶e̶l̶a̶c̶j̶a̶ ̶w̶ ̶j̶ę̶z̶y̶k̶u̶ ̶p̶o̶l̶s̶k̶i̶m̶ ̶z̶o̶s̶t̶a̶n̶i̶e̶ ̶p̶o̶p̶r̶o̶w̶a̶d̶z̶o̶n̶a̶ ̶p̶r̶z̶e̶z̶ ̶B̶a̶n̶d̶i̶t̶a̶ ̶n̶a̶ ̶k̶a̶n̶a̶l̶e̶ ̶t̶w̶i̶t̶c̶h̶.̶t̶v̶/̶b̶a̶n̶d̶i̶t̶_̶l̶i̶v̶e̶. Start o 9:00! Najlepsza drużyna dopisze na swoje konto 150 punktów rankingowych oraz wzbogaci się o $150,000.