Perfect World Masters: Newbee pokonuje Kinguin i awansuje dalej

Posted by: bandit 2 years, 6 months ago

[SIZE=2]Źródło: https://twitter.com/teamkinguin[/SIZE]

Wicemistrzowie TI7 pokonali 2-0 Team Kinguin w drugim półfinałowym starciu turnieju Perfect World Masters i awansowali do finału drabinki wygranych, gdzie zmierzą się z rodakami z Vici Gaming. Polacy natomiast mają ostatnią szansę na dogonienie czołówki.

Rywalizacja drugiego dnia playoffów rozpoczęła się dla Kinguin wyśmienicie. Pingwiny po trzech długich mapach rozprawili się z rosyjskim Vega Squadron - drużyną, którą wybrali sobie po zajęciu pierwszego miejsca w grupie B. Po obu ekipach widać było niepewność w podejmowaniu decyzji, jednak ostatecznie w pierwszej i trzeciej partii to Polski zespół okazał się lepszy i awansował dalej.

W półfinale czekało już Newbee będące zwycięzcą we wcześniejszej rywalizacji przeciwko LGD.Forever Young. Po remisowym starciu w fazie grupowej wicemistrzowie TI7 podeszli do tego pojedynku z należytą powagą wykorzystując każdy, choćby najmniejszy błąd Kinguin. Pierwsza mapa z początku wyglądała naprawdę obiecująco dla Polaków, jednak po 30 minutach przyszła pora na twarde zderzenie z rzeczywistością. Gracze z Chin najpierw pokonali czterech bohaterów drużyny przeciwnej nie tracąc przy tym nikogo w zamian, a później już tylko powiększali przewagę. Do końca gry nie zobaczyliśmy już prawie żadnych przebłysków ze strony Kinguin, a rywal zapisał sobie pierwszy punkt tego starcia na swoje konto. Druga mapa trwała mniej niż pół godziny i to Newbee było drużyną dyktującą rytm spotkania wygrywając cały mecz 2-0. Skrót tego pojedynku znajduje się poniżej natomiast kolejny mecz Pingwinów odbędzie się w piątek o 6:00. Przeciwnikiem będzie zwycięzca pojedynku compLexity vs Mineski.