OG i Newbee spadają do dolnej drabinki, Liquid o krok od finału!

Posted by: bandit 2 years, 2 months ago

Szósty sezon Dota Pit na pewno nie zasłuży na nagrodę najlepiej zorganizowanego minora, jednak z pewnością nie brakuje w nim zaskakujących rezultatów oraz unikatowych taktyk. Niezwykłe podejście graczy do gry jest oczywiście wynikiem niedawno wprowadzonej aktualizacji 7.07, jednak każda z drużyn miała dokładnie tyle samo czasu na opanowanie nowych zasad rozgrywki, a wyniki oczywiście zweryfikują, która z nich zrobiła to najlepiej.

W czterech ćwierćfinałach nie brakowało emocji. Najpierw Newbee pokonało 2-1 SG e-sports i awansowało do jednego z dwóch półfinałów. Ich przeciwnikiem w tej fazie była drużyna Liquid, która wyszła zwycięsko ze starcia z Immortals. Kolejną parą rozgrywającą swój pierwszy pojedynek w Chorwacji było Vici Gaming oraz OG. Zwycięzcy czterech turniejów klasy Major byli oczywiście faworytami tego pojedynku i to oni zdołali wygrać pierwszą mapę odrabiając straty w środkowej fazie gry. Już wtedy widać było, że VG jest w bardzo dobrej formie, a wynik meczu nie był jeszcze przesądzony. Drugie starcie obu drużyn pokazało, że OG nie jest spójne w podejmowaniu decyzji, a Vici Gaming zachowuje zimną krew do samego końca. Chińczycy najpierw doprowadzili do remisu, a później, już w trzeciej grze zaliczyli niesamowity powrót po stracie dwóch linii baraków, zwyciężając w całym pojedynku 2-1. Ostatnim ćwierćfinałowym meczem było spotkanie Virtus Pro oraz Fnatic. Rosjanie na każdej z trzech rozgrywanych map natrafili na bardzo duży opór, jednak ostatecznie zdołali awansować do półfinałów, gdzie już za chwilę podejmą wspomniane wcześniej Vici Gaming.

Na oficjalnym streamie odbył się już pojedynek Newbee oraz Team Liquid z górnej drabinki, w którym to mistrzowie TI7 zdominowali dwie mapy i awansowali do kolejnej fazy rozgrywkowej. W dolnej drabince zmierzą się ze sobą SG e-sports oraz Immortals, a także OG i Fnatic. Najlepsza drużyna szóstego sezonu Dota Pit wyjedzie z Chorwacji bogatsza o $150.000 i 150 punktów kwalifikacyjnych do TI8. W tej chwili najbliżej osiągnięcia tytułu mistrza jest Team Liquid. Już w ten weekend przekonamy się, czy uda im się dotrzeć do wielkiego finału oraz z kim ewentualnie przyjdzie im się mierzyć.