Nowa gra w uniwersum Doty na TI9?

Posted by: Adik 10 months, 3 weeks ago

Valve nie słynie z częstego wydawania gier – nie licząc zeszłorocznego Artifact, ostatnia premiera Valve miała miejsce w 2013 roku (Dota 2). Ostatnio jednak firma przeszła mały rebranding – zmienione zostało logo, strona, a także siedziba firmy. Od tego czasu zauważyć można wzmożoną aktywność Valve i wygląda na to, że efekt tego będzie można zobaczyć już w to lato.

Firma ze Seattle nie zastrzega sobie nazw produktów do byle czego. Wśród poprzednich trademarków nie znajdziemy ani jednej gry ani sprzętu, który nie został wydany lub przynajmniej zapowiedziany. Dlatego właśnie każdy nowy wpis w rejestrze można traktować jako nieoficjalne ogłoszenie nowego projektu. Tak jest właśnie w przypadku Dota Underlords – nazwy gry zastrzeżonej 9 maja 2019 roku.

Dota Underlords w spisie pojawia się 3 razy. Jako gra komputerowa, nazwa serii gadżetów i usługa gry online. Sugeruje to, że gra może być na tyle rozbudowana, że będzie posiadać własne figurki, pluszaki i inne rzeczy kolekcjonerskie. Niestety nie pomaga nam to w domyśleniu się, na czym polegać będzie ta produkcja.

Wiele osób uważa, że będzie to oficjalna gra wzorowana na Auto Chess. Ma to sens, gdyż Valve wyraziło wcześniej swoje zainteresowanie tą produkcją, a jak do tej pory nie doczekaliśmy się niezależnej wersji tej minigry.

Może być to też coś powiązanego z ostatnią grą Valve – Artifactem. Firma zapowiedziała, że chce spróbować zrobić karciankę od nowa, zważając na popełnione wcześniej błędy. Niegłupim pomysłem byłoby więc zmienienie nazwy produkcji, by odciąć się od nieudanego startu i nie odrzucać graczy od samego początku. Może być to też po prostu pierwsze rozszerzenie tej gry.

Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, że Dota Underlords może być czymś zupełnie nowym. Kiedyś Valve pracowało nad grą z gatunku RPG i może jest to owoc tej pracy? A może jest to gra promująca Valve Index, nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości? Powinniśmy dowiedzieć się więcej o tej produkcji już w sierpniu na The International 2019.