Nisha wraz z Team Secret wygrywa ESL One Hamburg 2018!

Posted by: Adik 1 year, 5 months ago

Na sukces Polaka w Team Secret nie trzeba było długo czekać. Tuż po niezbyt udanym turnieju Maincast Autumn Brawl, gdzie zespół zajął 6. miejsce, drużyna bez większych problemów odniosła zwycięstwo w Hamburgu.

ESL One Hamburg odbył się w dniach 23-28.10.2018r w Barclaycard Arena. Mimo braku statusu minora bądź majora, w puli nagród znalazła się niemała suma – 300 000 dolarów. Oprócz tego zgodnie z tradycją po zakończeniu turnieju została przyznana nagroda MVP – nowy Mercedes-Benz wart ponad 200 000zł. O te nagrody bój stoczyło 12 zespołów z całego świata. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście Team Secret z Polakiem w składzie. Nie był to, co prawda debiut Michała „Nishy” Jankowskiego w tej drużynie, lecz pierwszy raz na LANie zagrał cały skład (podczas Maincast Autumn Brawl gracza środkowej linii, MidOne’a zastąpił Dendi).

Ten turniej był pierwszym większym egzaminem dla licznych nowych składów. W grupie B z dobrej strony pokazała się nowa chińska drużyna Team Aster, która przegrała tylko 1 mapę przeciwko Forward Gaming, po drodze pokonując m.in. Virtus Pro 2-0. Grupa A przedstawiała nieco bardziej zrównoważony poziom sił. Najlepsze okazały się tu drużyny Vici Gaming i Team Secret, kończąc z wynikiem 8-2. Już na tym etapie odpadły 4 najgorsze drużyny: Alliance, Mineski, NiP i EVOS Esports.

Faza pucharowa przybrała formę klasycznej drabinki podwójnej eliminacji. Team Aster, które tak dobrze poradziło sobie w fazie grupowej, przegrało 2 mecze pod rząd z Vici Gaming i paiN Gaming, kończąc swoją grę w turnieju na 5.-6. miejscu. Swój pierwszy mecz w górnej drabince przegrało też Team Secret 2-1 przeciwko Virtus Pro, lecz europejski zespół z ogromną łatwością przebrnął przez dolną drabinkę, pokonując wszystkich oponentów 2-0 (EG, paiN Gaming i ponownie Virtus Pro).  W efekcie końcowym w finale spotkały się drużyny, które znalazły się na czele grupy A – Vici Gaming i Team Secret.

Finał był bardzo zacięty, bo już na pierwszej mapie mieliśmy okazję zobaczyć comeback ze strony Europejczyków. Druga runda była już nieco bardziej jednostronna na korzyść Vici Gaming, lecz Team Secret dzielnie odpierało ataki zespołu z Chin, przez co gra przedłużyła się do ponad godziny. Trzecia gra także została rozegrana pod dyktando Vici Gaming, sprowadzając wynik do 2-1. Team Secret zauważając problem, postanowiło zagrać nieco bardziej bezpiecznie, dając Nishy Terrorblade’a. Polak zmiażdżył oponentów, wygrywając w nieco ponad 30 minut. Ostatnia, decydująca gra nie trwała długo, lecz przyniosła niemało emocji. Gdy wydawało się, że oponenci zaczynają zdobywać momentum, Zai zrobił wspaniałe zagranie na Magnusie. Jedno Reverse Polarity i dobre zgranie drużyny wystarczyło, aby zabić wszystkich przeciwnych bohaterów. Potem poszło już z górki – przeciwnicy wpisali na czacie „GG”. Tym sposobem Team Secret wygrało ESL One Hamburg 2018, zyskując 125 000 dolarów. Nagrodę MVP, a zarazem samochód Mercedes-Benz otrzymał zawodnik zwycięskiej drużyny- MidOne.

Turniej ten przyniósł masę emocji, a co najważniejsze, umożliwił pokazanie się światu Nishy. Ten polski zawodnik jest już teraz typowany, jako jeden z najlepszych zawodników na pozycji 1.