Newbee z szansą na rewanż! Finaliści TI7 zmierzą się w kolejnym Wielkim Finale

Posted by: Fen 1 year, 11 months ago

Budzący wiele kontrowersji minor ESL One Genting dostarczył widzom różnego rodzaju emocji. Z początku, dużo mówiło się o problemach związanych z portalem społecznościowym Facebook, który nie jest szczególnie przystosowany do streamowania gier, jednak cały przekaz miał odbywać się tylko za pośrednictwem tej jednej platformy. Twitchowi streamerzy byli oskarżani o łamanie ustawy z zakresu prawa autorskiego, przez co ich kanały otrzymywały ostrzeżenia lub kilkudziesięciogodzinne blokady. Organizatorzy wielokrotnie skompromitowali się na Reddicie, próbując (dość nieudolnie) wyjaśnić zaistniałe nieścisłości, nie przyjmując do siebie żadnej krytyki od społeczności, co tylko pogorszyło całą sprawę. Wraz z upływem czasu i niedawną interwencją Valve sytuacja zaczęła się poprawiać i myślę, że można śmiało powiedzieć o całkiem udanej końcówce turnieju, na którym zobaczymy jeszcze Wielki Finał z udziałem Newbee oraz Liquid.

I gdyby nie sprawa z zamianą Twitcha na Facebooka, jako podstawowej platformy transmitowania całych zawodów - ESL będący organizatorem imprezy mógłby być bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów. Pięć dni intensywnej rywalizacji w wykonaniu szesnastu drużyn z całego świata, zgrany i doświadczony panel za mikrofonami, brak większych problemów technicznych oraz ogólna punktualność i dbałość o detale, to na pewno czynniki świadczące o dobrze zorganizowanym turnieju esportowym. Widzowie w malezyjskiej Arenie Gwiazd oraz przed monitorami na całym świecie mogli cieszyć się doskonałym widowiskiem i oby tym samym przymiotnikiem dało się określić niedzielny finał rozpoczynający się o godzinie 8:00 naszego czasu.

Do walki o $160.000 oraz 200 punktów DPC przystąpi para finalistów TI7, a więc chińskie Newbee i europejskie Team Liquid. Pięć miesięcy temu wyraźnie lepszą drużyną byli ci drudzy i niewiele wskazuje na to, by ten podsumowujący całe zawody pojedynek miał być pod kontrolą zawodników z Państwa Środka. Liquid oraz Newbee spotkali się we wcześniejszej fazie turnieju, jednak nawet pomimo utraty pierwszej partii, gracze z Europy byli w stanie zwyciężyć na dwóch kolejnych mapach, co zagwarantowało im bezpośredni awans do jednego z półfinałów. Na tym etapie, ich przeciwnikiem była drużyna Evil Geniuses, która po mistrzowsku poradziła sobie z Virtus.pro, jednak nie postawiła żadnego oporu w starciu decydującym o awansie do finału.

Gracze z Chin rozpoczęli od pokonania rodzimego Vici Gaming w bardzo prosty sposób. Trochę trudniejszym rywalem okazało się osłabione Team Secret korzystające z pomocy Khoo "Ohaiyo" Chong Xina - byłego offlanera Fnatic zastępującego niedysponowanego Adriana "Fata" Trinksa. Europejczycy od dłuższego czasu prezentują bardzo wysoką formę i z pewnością przez wielu byli uważani za faworyta tego półfinału. Na dwóch rozegranych mapach pokazali się z dość dobrej strony, jednak końcowy rezultat z pewnością nikogo z Secret nie zadowala. Nieczęsto zresztą widzowie mogą oglądać gry, w których jedna z drużyn odrabia stratę w wartości netto rzędu 22000 jednostek. Tym osiągnięciem mogą cieszyć się gracze Newbee, dla których wygrana w tym trudnym pojedynku oznaczała awans do Wielkiego Finału turnieju rangi Minor.

Kto okaże się lepszy w niedzielnym starciu Newbee vs Team Liquid? Tego dowiemy się po zakończonej serii do trzech zwycięstw (Bo5), która rozpocznie się o 8:00 naszego czasu. Oficjalną transmisję Wielkiego Finału znajdziecie na facebookowym profilu ESL Dota 2, a także na Twitchu, gdzie o przekaz w języku polskim zadba dota2pl. Niech wygra lepszy!