Newbee triumfuje na ESL One Genting 2018!

Posted by: Adik 2 years, 4 months ago

Minor ESL One Genting nie cieszył się najlepszą reputacją pod względem produkcyjnym, lecz emocjonujące rozgrywki z pewnością to zrekompensowały. Newbee w spektakularnym Wielkim Finale zrewanżowało się na Team Liquid za porażkę podczas The International 2017. 

Turniej ten z pewnością idealnym nazwać nie można - umowa ESL z Facebookiem na wyłączność streamowania rozgrywek nie wyszła organizatorom na dobre. Na szczęście społeczność streamerów postanowiła zawalczyć z ESL, dostarczając widzom możliwość oglądania meczów także na innych serwisach. W efekcie końcowym oficjalna transmisja miała o wiele mniejszą liczbę oglądających niż transmisje nieoficjalne. Na szczęście poza tym produkcja trzymała poziom, a w meczach nie było żadnych większych problemów technicznych.

Wielki Finał rozpoczął się o godzinie 8:00 czasu polskiego. Po przeciwnych stronach mapy zobaczyliśmy Team Liquid, zwycięzców zeszłorocznego The International, oraz Newbee- ich rywali z finału tego turnieju. Na TI7 zespół Kuroky'ego z łatwością pokonał chiński zespół 3-0 zdobywając ponad 10 milionów dolarów. Tym razem jednak dla europejczyków finał nie zakończył się tak kolorowo.

Pierwsza gra zakończyła się zwycięstwem Newbee w mniej niż 30 minut. Z początku Liquid zdobywało parę zabójstw na corach przeciwników, lecz w późniejszym etapie ciężko było im powstrzymać mid lanera wiczemistrzów TI7. Sccc na Outworld Devourerze zupełnie zdeklasował oponentów. Duży wpływ na grę miał także kaka grający jako Naga Siren. Kluczowym zagraniem był teamfight, kiedy Team Liquid próbowało zabić Roshana. Ravage kliknięty przez kpii oraz ult OD z łatwością zabiły wszystkich rywali.

Drugą grę udało się wygrać Team Liquid, choć nie bez większych trudów. Na pozycjach tej drużyny nastapiła mała roszada - Miracle- zagrał Terrorbladem na safe lane, a Matumbaman na midzie zagrał Razorem. Chińczycy od samego początku grali dość ofensywnie, lecz przewaga w złocie była po stronie przeciwników. Środkowa faza gry przebiegała zgodnie z planem drużyny z Chin, lecz mądre decyzje i dobre zgranie mistrzów TI7 skreśliły szansę na wygraną Newbee

W trzecim meczu punkt znów zdobyło NewbeeLiquid nie chcąc dopuścić do tego, by Newbee wybrało swych najlepszych bohaterów, oprócz zbanowania paru z nich, sami wybrali Naga Siren. Najwyraźniej draft ten nie podpasował Europejczykom, gdyż Kuroky nie pomógł zbytnio swej drużynie w drodze do zwycięstwa. Po drugiej stronie natomiast wszystko szło tak jak powinno. Dobrze skoordynowana gra Newbee spowodowała, ze nie stracili oni w środkowej fazie gry wielu bohaterów.

Kolejna mapa była dość jednostronna - Team Liquid wyrównało wynik w zaledwie 28 minut. Dobry draft Team Liquid oraz liczne błędy Newbee nie mogły przynieść innego rezultatu. Najbardziej do wygranej przyczynil się gh, grający na Earth Spiricie - miał aż 79% udziału w zabójstwach.

Ostatnia gra Wilkiego Finału była nieco podobna do pierwszej. Wiele osób już z początku skreśliło szanse Team Liquid na wygraną ze względu na ten sam błąd, jaki popełnili na pierwszej mapie - dali rywalom możliwość wybrania Outworld Devourera i Naga Siren. Nieco później okazało się, że błąd przy pickach będzie kosztował Team Liquid przegraną - po 36 minutach Newbee zemściło się na Team Liquid za porażkę na TI7! Należą się za to wielkie gratulacje dla drużyny z Chin - dziś obchodzą także 500. dzień od ostatniej zmiany składu, co jest wspaniałym wynikiem.

Newbee wygrywając tego minora wygrało 160 000 dolarów i zdobyło po 200 punktów kwalifikacyjnych na gracza. Team Liquid natomiast, wraca do domu zgarniając zaledwie 80 000 dolarów i 120 punktów kwalifikacyjnych na gracza.

Następnym turniejem tego sezonu jest minor StarLadder i-League Season 4, który rozpocznie się już w ten czwartek!