Zaskakujące wyniki w fazie grupowej! Newbee i compLexity bez szans na awans

Posted by: Fen 2 years ago

Sześciodniowa faza grupowa turnieju EPICENTER XL wciąż trwa, jednak ostatni dzień rywalizacji nie będzie miał wpływu na układ grupy A. W niej na pierwszym miejscu uplasowali się gracze Team Liquid z czterema wygranymi seriami Bo3. O drugą lokatę są już spokojni zawodnicy PSG.LGD dzięki zwycięstwom z: Mineski (2-1), FlyToMoon (2-0) i Team Empire (2-0). Obie drużyny zagwarantowały sobie awans do górnej drabinki play-offów.

Z turniejem niespodziewanie żegna się Newbee po porażkach z: Virtus.pro (1-2), Team Secret (1-2) oraz paiN Gaming (0-2). Zawodnicy z Chin zagrali niewielką pulą bohaterów w sposób przewidywalny dla przeciwnika. Ich ewentualna wygrana w dzisiejszym spotkaniu przeciwko OG może wpłynąć na układ miejsc od 1 do 4, jednak nie zmieni pozycji spadkowej, na której aktualnie znajdują się gracze Newbee.

Bez szans na awans jest także compLexity Gaming i Team Empire. Dla reprezentantów Ameryki Północnej turniej w Moskwie był pierwszym LAN-owym sprawdzianem w innym niż dotychczas składzie. W marcu od drużyny odsunięty został Kyle "melonzz" Freedman. Jego miejsce tymczasowo zajął Martin "Saksa" Sazdov. Amerykańska organizacja nie potwierdziła jeszcze, czy Macedończyk dołączy do składu na stałe, jednak po ostatnich, niezadowalających rezultatach możemy spodziewać się kolejnych rotacji.

Pozostałe drużyny grupy B wciąż mają do rozegrania po jednym spotkaniu decydującym o ostatecznym układzie tabeli. Ostatniego dnia fazy grupowej zobaczymy pojedynki do dwóch zwycięstw pomiędzy: Newbee - OG, Na’Vi - paiN oraz Virtus.Pro - Team Secret. W grupie A FlyToMoon podejmie Empire, Team Liquid zmierzy się z Mineski, a PSG.LGD zagra z compLexity. Oficjalne transmisje tych spotkań dostępne są na kanałach epicenter_en1 i epicenter_en2. Główna faza turnieju wystartuje już 4 maja.