Na’Vi żegna się z turniejem, Mineski gładko przechodzi dalej!

Posted by: bandit 1 year, 1 month ago

Faza grupowa minora w Bukareszcie trwa. Już dziś dowiemy się, kto awansuje do kolejnego etapu, a kto definitywnie pożegna się z turniejem. O szczęściu nie mogą mówić gracze Natus Vincere oraz Infamous, którzy zdążyli już przegrać wszystkie rozgrywane spotkania.

Ekipa z Ukrainy po wywalczeniu awansu w kwalifikacjach CIS trafiła do grupy B, gdzie znalazły się drużyny: Evil Geniuses, Mineski oraz VGJ.Thunder. Skład prowadzony przez SoNNeikO miał zatem spore szanse na to, by znaleźć się w najlepszej dwójce i przejść do rozgrywanych w niedzielę półfinałów. W pierwszym spotkaniu gracze Natus Vincere zmierzyli się z Mineski i po pierwszych 35 minutach to rywal prowadził w starciu do dwóch zwycięstw. Kolejna partia przez długi czas była bardzo wyrównana, jednak eksperymentalny wybór Tinkera oraz Brewmastera nie zdołał zaskoczyć Ukraińców, którzy doprowadzili do wyrównania. W trzeciej grze reprezentanci regionu SEA zdecydowali się postawić na agresywnych bohaterów zdolnych do zdominowania wczesnej fazy rozgrywki. Mineski prowadziło praktycznie od początku do końca w niemal każdym aspekcie dzięki czemu zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo podczas PGL Open Bucharest.

Sporym zaskoczeniem zakończył się kolejny pojedynek graczy z Filipin podejmujących zawodników Evil Geniuses. W serii do dwóch zwycięstw pierwsza partia dobiegła końca już po 25 minutach, gdy gracze EG po przegraniu każdej linii oraz kilku walk drużynowych zwyczajnie nie widzieli dla siebie szans na rozgrywanej mapie i poddali grę. W trochę inny sposób przebiegł drugi mecz, w którym obie drużyny rywalizowały przez blisko 75 minut. Tutaj prawie cały czas przewagę miało Mineski, jednak zawodnicy Evil Geniuses kilka razy próbowali wrócić do gry i naprawdę niewiele zabrakło, by udało im się odrobić straty. Mushi zachował jednak zimną krew do końca i poprowadził drużynę do wygranej dzięki świetnym decyzjom w późnej fazie gry. Zwycięstwo nad graczami EG dało ekipie Mineski awans do półfinałów, gdzie wcześniej z grupy A awansował skład LGD Gaming. Obie drużyny wciąż czekają na swoich rywali, którzy aktualnie rozgrywają swoje mecze na oficjalnym streamie.

Ostatnim pojedynkiem grupy A jest właśnie transmitowany mecz Team Secret vs. Immortals. Obie ekipy spotkały się już wcześniej, a mecz zakończył się zwycięstwem Immortals 2:0. W grupie B za kilka godzin zmierzą się ze sobą Evil Geniuses oraz VGJ Thunder. Gracze EG zdołali już wcześniej pokonać drużynę z Chin 2:1. Jak będzie tym razem? Dowiemy się już o 19:00.