Mineski triumfuje w Wielkim Finale PGL Open Bucharest!

Posted by: bandit 2 years, 7 months ago

Najlepsza drużyna z regionu Południowo-Wschodniej Azji nie dała szans oponentom sięgając po najwyższe odznaczenie minora PGL w Bukareszcie. W Wielkim Finale skład prowadzony przez Mushiego pokonał LGD Gaming 2-0.

Ekipa Mineski najpierw wywalczyła sobie awans do turnieju w kwalifikacjach regionu SEA, gdzie mierzyli się między innymi z WG.Unity, Fnatic czy Execration. Już wtedy Filipińczycy bardzo rzadko oddawali przeciwnikom inicjatywę, co udało im się potwierdzić na krótko po przyjeździe do stolicy Rumunii. W fazie grupowej skład Mineski nie dał szans chłopakom z Natus Vincere, których pokonali po trzech niezwykle intensywnych pojedynkach. Później ograli 2-0 zawodników EG z łatwością, jakiej mało kto mógł się spodziewać jeszcze przed turniejem. Kolejnym pojedynkiem był półfinał przeciwko Immortals, gdzie obie ekipy do samego końca walczyły jak równy z równym, a rezultat po trzeciej mapie wskazywał 2-1 na korzyść reprezentantów regionu SEA. W Finale na Mineski czekała drużyna LGD Gaming, która także z łatwością poradziła sobie z EG, a wcześniej także z Infamous czy właśnie Immortals. Po niewiele ponad godzinie, Chińczycy musieli jednak poddać decydującą partię, która przesądziła o zwycięstwie graczy z Filipin 2-0.

Cztery drużyny będące na dole tabeli klasyfikacyjnej podzieliły między sobą $22.500, a były to w kolejności od ostatniego miejsca: Natus Vincere, Infamous, VGJ.Thunder oraz Team Secret. Pieniędzmi i dodatkowo punktami kwalifikacyjnymi podzielili się finaliści turnieju. Po 30 punktów i $30.000 otrzymali gracze Immortals oraz Evil Geniuses. Dziewięćdziesięcioma punktami oraz kwotą $65.000 nagrodzona została ekipa LGD Gaming za zajęcie drugiego miejsca w turnieju klasy Minor. Na szczycie rywalizację zakończyła ekipa Mineski za co w nagrodę otrzymała 150 punktów kwalifikacyjnych oraz $130.000. Warto dodać, że dla iceiceice’a oraz Mushiego był to pierwszy triumf na LAN-owej imprezie od 2015 roku. Jeśli Filipińczycy utrzymają tak wysoką formę w nadchodzących turniejach, to spokojnie mogą myśleć o awansie na zbliżający się The International 2018.

Kolejnym nadchodzącym turniejem będzie pierwszy Major tego sezonu, organizowany przez ESL w Hamburgu. Jego start zaplanowano na 26 października, a wśród uczestników znajdują się między innymi: Team Liquid, Newbee, Team Secret czy Virtus.pro. Więcej o tych zawodach przeczytacie już niedługo na naszym portalu.