MDL Macau: Półfinałowym przeciwnikiem Kinguin będzie PENTA Sports!

Posted by: bandit 1 year ago

Po krótkiej przerwie od grania, Pingwiny wracają rywalizować w kwalifikacjach do kolejnego minora. Ich celem jest awans do grudniowego etapu MDL Macau, gdzie z Europy zobaczymy tylko jedną drużynę.

Wśród rywali Team Kinguin znajdują się między innymi: OG, Mousesports, HellRaisers czy PENTA Sports. Drabinkę pojedynczej eliminacji rozpoczęły cztery ćwierćfinały, w których Polacy grali jako ostatni. Ich oponentem była drużyna Evil Corporation - zwycięzcy otwartych kwalifikacji.

W pierwszej grze wśród bohaterów kontrolowanych przez Pingwiny znaleźli się Magnus oraz Phantom Assassin, a także Queen of Pain, Ogre Magi i Bounty Hunter. Przeciwnicy zdecydowali się na wybór: Ursy, Tide’a, Death Prophet, Spirit Breaker’a oraz Oracle’a. Ich taktyka była bardzo skuteczna do około 20 minuty, do której EC rywalizowało z Kinguin jak równy z równym. Punkt zwrotny nastąpił 180 sekund później, kiedy Exotic_deer z pomocą drużyny zabił pięciu oponentów zdobywając Rampage. Od tej chwili Polakom skończyły się problemy, a kolejne decyzje były już wyłącznie trafione. Trzeci Roshan zabity po 35 minucie pozwolił na skorzystanie z Refresher Sharda odnawiającego użycie wszystkich przedmiotów i umiejętności postaci, która z niego skorzysta. Wypracowana przewaga w doświadczeniu i złocie pozwoliła Polakom na dość proste podjęcie bazy przeciwnika i zdominowanie pierwszej gry.

Druga partia rozpoczęła się od wyboru Magnusa i Ogre Magi po stronie Polaków oraz Earthshakera i Bane’a u Evil Corporation. Do dwójki widzianych wcześniej herosów Team Kinguin dołożyło Clockwerka, Vipera oraz Spectre na co przeciwnik odpowiedział Puckiem, Razorem i Vengeful Spirit. Draft faworyzował polską drużynę w późnej fazie gry, a przeciwnik dysponował lepszym początkiem, więc wszystko sprowadzało się do tego, czy Pingwiny dadzą radę znieść presję narzuconą przez Evil Corporation.

Rywale Polaków trzymali się dość dobrze przez pierwszych dziesięć minut, w których EC miało delikatną przewagę w złocie pomimo nie najlepszych rezultatów na każdej ze ścieżek. Później Kinguin zaczęło kontrolować sytuację, dzięki dobrej wizji i szybko nabytych kluczowych przedmiotach. Liczne, chaotyczne walki drużynowe kończyły się zwycięstwem raz jednej, raz drugiej ekipy, a przebieg sytuacji zmieniły dopiero cztery kluczowe zabójstwa Nishy na Viperze przed dwudziestą piątą minutą. Po tym czasie do głosu doszła także Spektra oraz Clockwerk radząc sobie ze wszystkim co mieli w zanadrzu przeciwnicy. Kolejne pojedyncze zabójstwa i ciągle wywierana presja pozwoliły Polakom szybko zniszczyć środkowe baraki. Zawodnicy Evil Corporation poddali partię na chwilę po utracie pierwszych kluczowych budynków przegrywając cały mecz 0:2.

Kolejny mecz Team Kinguin w kwalifikacjach do MDL Macau odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00. Rywalem w półfinale jest PENTA Sports. Stream z tego spotkania obejrzycie na twitch.tv/bandit_live. Wpadnijcie pokibicować!