Virtus.pro i Natus Vincere potwierdzają zmiany w składach. Lil i RodjER w nowych barwach!

Posted by: Fen 1 year, 10 months ago

Dwa najsilniejsze zespoły z regionu CIS zgodziły się na zamianę swoich graczy wsparcia z pozycji czwartej. Od teraz Ilya "Lil" Ilyuk zagra w Natus Vincere, a Vladimir "RodjER" Nikogosyan zadomowi się w Virtus.pro. Do sfinalizowania transferu doszło na cztery dni przed końcem okna transferowego.

Z oświadczenia ukraińskiej organizacji czytamy, że to główny menadżer VP, jako pierwszy wystąpił z propozycją zakontraktowania zawodnika Na’Vi. Yevehen Zolotarov (CEO Natus Vincere) informuje, iż zdawał sobie sprawę z możliwej relacji na linii RodjER - Virtus.pro i z tego względu Vladimir Nikogosyan został zakontraktowany jedynie na dwa lata. Sam zawodnik poprosił zresztą o transfer do innej drużyny, co tylko utwierdziło władze Na’Vi w przekonaniu, że oferta z Virtus.pro jest w tej chwili najlepszym rozwiązaniem. Po uzgodnieniu kwoty transferowej oraz zapewnieniu, że Ilya "Lil" Ilyuk stanie się częścią zawieranej umowy - obie strony doszły do porozumienia.

Organizacja Virtus.pro także zdecydowała się opublikować krótkie podsumowanie transferu korzystnego dla obu stron. Roman Dvoryankin (menadżer VP) jest przekonany o tym, że jego drużyna z RodjERem w składzie zyskała na sile, a trudna decyzja o zakończeniu współpracy z dotychczasowym reprezentantem Virtus.pro odbije się pozytywnie na rezultatach zespołu.

Dzięki tej zmianie barw, drużyna Natus Vincere awansowała na piąte miejsce w rankingu DPC z dorobkiem 1110 punktów. Virtus.pro utrzymuje trzecią pozycję za Team Secret i Team Liquid z liczbą punktów wynoszącą 2700. Pierwsze konsekwencje tych decyzji poznamy za ok. 3 tygodnie, kiedy oba zespoły rozpoczną rywalizację w turnieju ESL One Katowice 2018.

Skład Natus Vincere:

 Vladislav “Crystallize” Krystanek

 Danil “Dendi“ Ishutin

 Victor “GeneRaL“ Nigrini

 Ilya “Lil“ Ilyuk

 Akbar “SoNNeikO“ Butayev

 

 Oleksandr “XBOCT“ Dashkevich (trener)

 Igor “Caff“ Sidorenko (menadżer)

 

Skład Virtus.pro:

 Roman “RAMZES666” Kushnarev

 Vladimir “No[o]ne” Minenko

 Pavel “9pasha”Khvastunov

 Vladimir “RodjER” Nikogosyan

 Alexei “Solo” Berezin

 

 Dmitriy Shishkov (menadżer)

 Ivan Antonov (trener)