Kwalifikacje do LAN-owgo etapu WESG startują w tym tygodniu. Jedno miejsce dla drużyny z Polski!

Posted by: bandit 2 years, 1 month ago

Regionalne, europejskie kwalifikacje Dota 2 do World Electronic Sports Games rozpoczęły się 17 października, a pierwsze drużyny biorące udział w turnieju pochodzą ze Szwecji. Każdy kolejny dzień oznacza dołączenie następnych ekip z innych krajów całej Europy. Wszyscy walczyć będą we własnych regionach o miejsca w LAN-owym etapie, za wygranie którego najlepsza drużyna otrzyma $40.000. Gdzie w tym wszystkim znajdują się gracze z Polski?

Wszyscy Polacy planujący wziąć udział w kwalifikacjach do WESG mają jeszcze trochę czasu na to, by zgłosić swoją drużynę do pierwszego etapu i powalczyć o jedno miejsce w finałach, które odbędą się w hiszpańskiej Barcelonie. Kwalifikacje dla polskich zespołów zaplanowano na przyszły piątek i sobotę tj. 27-28 października i właśnie wtedy poznamy ekipę, która z dumą będzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Zachętą dla wszystkich drużyn może być fakt, iż Team Kinguin nie będzie uczestniczyć w tegorocznej edycji World Electronic Sports Games. Innymi słowy - druga tak wielka szansa na zaistnienie i pokazanie swoich umiejętności prędko się nie powtórzy, dlatego warto zgłosić swój skład bez względu na posiadany MMR. W kwalifikacjach liczyć się będzie jedynie to, jak dobrze jesteście zgrani, ile presji potraficie znieść oraz jak dobrze znacie mechaniki obowiązujące w Dota 2.

W tej chwili do rywalizacji z Polski zgłosił się zespół WORKWORK w składzie: Papkins, BurgeR-, Molex, corkalom i Double_G. Wciąż wolnych jest 1019 miejsc i jesteśmy pewni, że wśród czytających znajdują się ludzie na tyle ambitni, by skleić z kumplami drużynę na jeszcze jednego, potencjalnego LAN-a. Jeśli tylko macie chęci i ochotę, to zapisujcie się do turnieju i trenujcie, bo do pierwszego meczu pozostał niewiele ponad tydzień. Jeśli zaś wciąż skrywacie swój talent i nie macie z kim podjąć wyzwania, to skorzystajcie z naszego forum lub tego na dota2.pl. Poniżej linki do turniejowej strony.