OG, Vici Gaming i Natus Vincere wśród ośmiu drużyn żegnających się z turniejem

Posted by: Fen 2 years, 2 months ago

Trwająca cztery dni faza grupowa turnieju The Bucharest Major podzieliła 16 drużyn biorących udział w zawodach. Osiem najlepszych zespołów awansowało do rozgrywanych w piątek ćwierćfinałów, a pozostała ósemka, w której znaleźli się między innymi gracze: OG, Vici Gaming, Natus Vincere i LFY, może myśleć już tylko o kolejnych minorach i majorach.

Zastosowany w fazie grupowej system szwajcarski z pewnością spodobał się widowni zgromadzonej przed monitorami oraz zespołom, które w spotkaniach do jednego zwycięstwa mogły spróbować zaskoczyć silniejszego oponenta. Wygrane paiN Gaming z Vici Gaming, compLexity z Liquid oraz VGJ.Thunder z VG i Secret były jednymi z ciekawszych niespodzianek tego turnieju.

Niesamowitych emocji dostarczyły oglądającym pojedynki: TNC z VGJ.T oraz Evil Geniuses z Team Liquid i jeśli z jakiegoś powodu nie mogliście ich zobaczyć, to poniżej znajdziecie skróty pozwalające nadrobić zaległości.

Poniżej także znajdziecie pełną klasyfikację fazy grupowej przedstawioną w jednej tabeli. Pogrubioną czcionką zaznaczyłem w niej pojedynki, w których ekipa z danego miejsca triumfowała, a podkreślenie oznacza zwycięstwo oponenta.

Miejsce

Drużyna

Rezultat

Runda 1

Runda 2

Runda 3

Runda 4

Runda 5

1

VGJ.Thunder

3 - 0

VG Secret TNC

1

Evil Geniuses

3 - 0

Pain Liquid Newbee

3

Newbee

3 - 1

Vega OG EG coL

3

Virtus.pro

3 - 1

Optic LFY Na'Vi TNC

3

Team Secret

3 - 1

coL VGJ.T Pain Optic

6

Team Liquid

3 - 2

LFY EG coL VG OG

6

OpTic Gaming

3 - 2

VP TNC OG Secret coL

6

TNC Pro Team

3 - 2

Mineski Optic VGJ.T VP Na'Vi

9

Natus Vincere

2 - 3

OG Vega VP Pain TNC

9

compLexity Gaming

2 - 3

Secret Mineski Liquid Newbee Optic

9

OG

2 - 3

Na'Vi Newbee Optic Mineski Liquid

12

Vici Gaming

1 - 3

VGJ.T Pain LFY Liquid

12

paiN Gaming

1 - 3

EG VG Secret Na'Vi

12

Mineski

1 - 3

TNC coL Vega OG

15

LGD.Forever Young

0 - 3

Liquid VP VG

15

Vega Squadron

0 - 3

Newbee Na'Vi Mineski

Zgodnie z tymi wynikami, największym przegranym może czuć się ekipa LGD.Forever Young, zmuszona do zmierzenia się z Liquid, Virtus.pro oraz Vici Gaming. Patrząc jednak na zaskakujące rezultaty chłopaków z VG, którzy jeszcze niedawno grali w finale ESL One Katowice 2018, można śmiało stwierdzić, że mecze Bo1 nie są ich mocną stroną i jest to kolejny aspekt (po kiepskich wynikach we własnym regionie) nad którym ekipa z Chin musi jeszcze popracować.

Cieszy natomiast bardzo dobra dyspozycja VGJ.Thunder. Zawodnicy pod wodzą Pan “Fade” Yi spisali się na trzech rozegranych mapach fenomenalnie, potwierdzając tym samym opinię o byciu czarnym koniem turnieju. Zdanie to wyrażali paneliści jeszcze przed startem rywalizacji w Bukareszcie zaliczając do tego samego grona także drużynę OG oraz Evil Geniuses.

Czterokrotnym mistrzom majorów Valve tym razem nie dopisało szczęście. Wygrana z Na’Vi i Mineski obok trzech porażek to za mało, by awansować do najlepszej ósemki zawodów, przez co Fly i spółka kończą rywalizację tuż za miejscem uprawniającym do kwalfikacji.

Dla EG turniej rozpoczął się wyśmienicie. Zdecydowane zwycięstwa z Pain Gaming i Newbee z pewnością podbudowały morale Amerykanów, a niesamowita batalia z Liquid tylko utwierdza w przekonaniu, że Evil Geniuses wreszcie stabilizuje formę na najwyższym poziomie. Za zajęcie pierwszego miejsca w fazie grupowej, EG zostało nagrodzone przez SirActionSlacksa ćwierćfinałowym pojedynkiem do dwóch zwycięstw przeciwko Team Liquid w drabince pojedynczej eliminacji. Ich mecz rozpocznie się w sobotę około godziny 16:00.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe to:

  • VGJ.Thunder i TNC Pro Team (09.03.18, godz. 9:00)
  • Newbee i Team Secret (09.03.18, godz. godz. 12:30)
  • Virtus.pro i OpTic Gaming (10.03.18, godz. 9:00)

Turniej w Bukareszcie nagrodzi pieniędzmi osiem najlepszych drużyn, a pierwszej czwórce zagwarantuje także punkty do rankingu DPC. Ostateczną klasyfikację poznamy po Wielkim Finale (Bo5) w niedzielę. Jego start zaplanowano na godzinę 12:00 naszego czasu. Oficjalna transmisja z zawodów dostępna jest na kanale twitch.tv/pgl_dota2, a w języku polskim komentują dla Was Luk, Jebuduklon oraz DoubleG. Możecie ich posłuchać podczas transmisji na streamie twitch.tv/dota2pl.