Galaxy Battles II traci status majora

Posted by: Adik 2 years ago

Niecałe dwa tygodnie przed planowanym majorem Galaxy Battles II, organizowanego przez Escape Gaming, Valve postanowiło się od tego turnieju odciąć. Co było powodem?

O nagłej zmianie Valve poinformowało na oficjalnym blogu Doty 2. Firma postanowiła, iż nie chce współorganizować majora na Filipinach ze względu na "nieuzasadnione naruszenia prywatności graczy". Chodzi prawdopodobnie o ostatnią zmianę w filipińskim prawie, na mocy którego esport uznawany jest jako sport. Z pozoru zmiana ta powinna być dobra zarówno dla graczy jak i widzów, jednakże wiąże się ona z dodatkowymi regulacjami, jak na przykład obowiązkowymi testami narkotykowymi. Kraj ten walczy z narkotyzmem do tego stopnia, iż za posiadanie i zażywanie narkotyków może grozić dożywocie, czy nawet kara śmierci. Valve najwidoczniej rozumie, że spora część graczy pochodzi z regionów, gdzie niektóre substancje są legalne i nie chce narażać ich wolności osobistej.

Organizator imprezy, Escape Gaming poinformował, że wydarzenie mimo wszystko się odbędzie. W rezultacie stracenia statusu majora, pula nagród została ucięta o połowę do 500 000$, a punktów kwalifikacyjnych oczywiście nie będzie dało się zdobyć. Z powodu napiętego grafiku oraz wcześniej wspomnianych zmian, niektóre drużyny powoli wycofują się z turnieju. Oficjalnie wycofali się do tej pory:

  • Team Secret,
  • Team Liquid,
  • Virtus Pro,
  • OpTic Gaming.

Valve rozmawia już z organizatorami wydarzenia, co do następnego turnieju, mającego na celu rekompensatę straconego czasu na kwalifikacje i punktów kwalifikacyjnych na Galaxy Battles II. Ma się on odbyć w innym kraju, z tą samą pulą nagród i tymi samymi zespołami. Termin oraz inne szczegóły nie są jeszcze znane.

Do walki o dziką kartę na Galaxy Battles II zakwalifikowało się Team Kinguin, które do tej pory nie wycofało się z udziału. Możliwe, więc że w połowie stycznia zobaczymy tą drużynę na tym turnieju.

[AKTUALIZACJA godz. 17:20]

Menager Team Kinguin potwierdził, że drużyna nie weźmie udziału w turnieju.