Evil Geniuses odpada z ESL One Hamburg 2017, Newbee dołącza do Virtus Pro w półfinale!

Posted by: bandit 2 years, 7 months ago

Drużyna EG pomimo świetnego startu nie zdołała przeciwstawić się wicemistrzom TI7 i po przegraniu decydującego meczu grupy A odpada z turnieju. Newbee po kapitalnym powrocie do drugiej partii zdołało zwyciężyć w całej serii 2-1, co zapewniło ekipie z Chin awans do jednego z półfinałów.

Pierwsza mapa niemal w całości należała do graczy Evil Geniuses. Nie mieli oni co prawda ogromnej przewagi nad rywalem, jednak to oni stale dyktowali tempo rozgrywki, a fenomenalny Suma1L kontrolujący Queen of Pain oraz Universe na Pugnie nieustannie krzyżowali plany swoich przeciwników. Zawodnicy Newbee przez cały czas próbowali w jakiś sposób odrobić straty, jednak po 30 minutach Arteezy był już praktycznie nie do zatrzymania. Ekipa Newbee bez zbędnego przedłużania poddała partię, jednak ich motywacja i chęć zwycięstwa pozostała niezmienna pomimo przegranej.

W kolejnym starciu widzów mógł ucieszyć fakt, że po stronie chińskiej pojawił się Undying - bohater, którego ostatnio nie widywaliśmy zbyt często. Reszta herosów pozostawała praktycznie niezmienna w stosunku do tego, co znamy z aktualnej mety więc wszystko sprowadzało się do tego, kto lepiej zrealizuje przygotowany plan. Na prowadzenie od samego początku nieznacznie wysunęli się gracze EG, którzy pomimo świetnych wyników na każdej z linii wciąż musieli uważać na SCCC kontrolującego Queen of Pain. Jego zagrania były naprawdę kluczowe, by utrzymać Newbee przy życiu możliwie jak najdłużej i w pewnym momencie wydawało się, że cały mecz zakończy się pewnym zwycięstwem zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Jednak to właśnie SCCC pozostający przez większość czasu na szczycie najbardziej wartościowych bohaterów zmotywował członków swojego zespołu do tego, by nie wątpić w wygraną nawet po utracie dolnych baraków. Gracze Evil Geniuses mogą za przegraną drugiej partii winić tylko siebie i błędne decyzje, które doprowadziły Newbee do całkowitego zdominowania mapy po godzinie gry. Mimo fantastycznej walki i kilku wykupieniach się do rozgrywki graczy z Chin, zawodnicy EG nie potrafili powstrzymać nadciągającej ofensywy i poddali drugą partię doprowadzając tym samym do remisu.O wszystkim zadecydował trzeci mecz, w którym znowu gracze EG zanotowali lepszy start. Po dwudziestu minutach do głosu doszli SCCC oraz Moogy odpowiadający za kontrolę Templar Assassin oraz Lifestealera. Przeprowadzili oni kilka udanych walk na co świetną odpowiedź znaleźli gracze Evil Geniuses. Kluczowe przedmioty pozwoliły Arteeziemu oraz Suma1Lowi na walkę, a nawet próbę podjęcia środkowych baraków, jednak już podczas pierwszego ataku to Newbee lepiej odnalazło się w walce, którą sami zainicjowali. Później wszystko poszło już po myśli graczy z Państwa Środka, którzy wygrywając 2-1 zapewnili sobie awans do półfinału turnieju w Hamburgu. Drugą parę poznamy lada chwila, gdyż właśnie teraz o przejście dalej walczy Team Liquid oraz Keen Gaming. Transmisję możecie obejrzeć na oficjalnym streamie twitch.tv/esl_dota2.