Europejskie kwalifikacje do The Summit 8 startują w czwartek! Z kim zmierzy się Team Kinguin?

Posted by: bandit 2 years, 4 months ago

Dota Summit 8 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów Dota 2. LAN organizowany jest przez ekipę Beyond The Summit w Los Angeles, a w puli nagród znajduje się $300.000. Pierwsza faza europejskich kwalifikacji rozpocznie się już w czwartek, jednak nie zobaczymy w niej Team Kinguin.

Pingwiny już czekają na rywala w półfinałach, do których zostali zaproszeni bezpośrednio przez organizatorów. Podobne zaproszenie otrzymała ekipa Team Secret, jednak wicemistrzowie ostatniego Majora w Hamburgu postanowili zrezygnować z udziału w turnieju na rzecz ósmego sezonu DreamLeague, do którego kwalifikacje odbywają się w tym samym czasie. Kinguin rozegra swój mecz w sobotę, a na liście ich potencjalnych przeciwników znajdują się: mousesports, PENTA Sports, HellRaisers oraz MidOrFeed.W turnieju weźmie udział 8 drużyn, a wśród nich jest już OG (zaproszenie) oraz OpTic Gaming (zwycięzca King's Cup: America). Pozostali uczestnicy zostaną wyłonieni w regionalnych kwalifikacjach rozpoczynających się w tym i przyszłym tygodniu. W zaawansowanym stadium rywalizacji są już Chiny oraz region CIS, gdzie niektóre ekipy zakończyły już przygodę z minorem od BTS. Na awans ciągle liczą reprezentanci LGD.FY, Vici Gaming, Newbee oraz LGD Gaming, a także Natus Vincere, Team Empire, Virtus Pro i Vega Squadron wraz z Gambit Esports.

Rywalizujące pary z każdego regionu znajdziecie w odpowiednich drabinkach na wiki.teamliquid.net/The_Summit. Nie zapomnijcie także kibicować Team Kinguin w sobotę o 16:00. Stream z tego meczu oraz ewentualnego wielkiego finału obejrzycie na twitch.tv/bandit_live. Nie może Was zabraknąć!