Regionalne kwalifikacje do ESL One Katowice rozpoczną się za miesiąc

Posted by: bandit 2 years, 5 months ago

Początek 2018 roku zapowiada się niezwykle ciekawie i “tłoczno”, gdyż w samym tylko styczniu odbędzie się aż pięć turniejów Dota 2, organizowanych online oraz offline. W napięty harmonogram wstrzeliła się ekipa ESL, przedstawiając daty regionalnych kwalifikacji podzielonych na otwartą i zamkniętą fazę.


Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata pojawi się w katowickim Spodku pod koniec lutego, by rywalizować w turnieju klasy Major sponsorowanym przez Intel. Dziesięć zaproszonych przez organizatora składów oraz sześć drużyn wyłonionych w kwalifikacjach, walczyć będzie o pulę nagród w wysokości $1,000,000 oraz podział 1500 pro-punktów. ESL One Katowice 2018 to piąty z kolei Major Dota 2 tego sezonu i pierwszy tego typu turniej organizowany w Polsce.

Otwarte kwalifikacje do niego rozpoczną się w sobotę szóstego stycznia, a zakończą dzień później, w niedzielę. Najlepsze drużyny po jednodniowej przerwie przystąpią do rywalizacji w fazie drugiej, gdzie znajdą się ekipy zaproszone przez organizatora turnieju. Ta, zamknięta faza potrwa od wtorku (09.01.2018) do piątku (12.01.2018) i od jej wyników zależeć będzie to, kto pojawi się 24-25 lutego na scenie katowickiego Spodka. Pozostaje nam zatem czekać na ogłoszenie listy zaproszonych bezpośrednio do turnieju oraz kwalifikacji, aby oczywiście kibicować Team Kinguin, bo Polacy z pewnością będą próbowali szczęścia w tak ważnej dla wszystkich imprezie. O wszelkich informacjach dotyczących ESL One Katowice 2018 będziemy informować Was na bieżąco, a w trakcie trwania turnieju z pewnością możecie się spodziewać relacji specjalnej.