Pora na pojedynki najlepszych czterech drużyn!

Posted by: Fen 2 years, 5 months ago

Minor Dota Summit 8, w którym do zdobycia są cenne punkty kwalifikacyjne (top 4) oraz $120.000 za pierwsze miejsce, wchodzi w fazę finałową, a w niej zmierzą się cztery najlepsze drużyny całych zawodów. Obok Virtus Pro, Fnatic oraz OG znaleźli się zawodnicy Team Kinguin, mający przed sobą jeden z najtrudniejszych pojedynków w karierze. Polacy zagrają bowiem z mistrzami The Summit 6, Dota Summit 7, ESL One Hamburg 2017 oraz niekwestionowanie najlepszą drużyną regionu CIS i aktualnie jedną z trzech najmocniejszych ekip na całym świecie.

Mowa oczywiście o zespole Virtus Pro, dla którego ósma edycja Dota Summit to okazja do zdobycia kolejnego trofeum w Los Angeles - miejscu kojarzącym się Rosjanom wyłącznie z sukcesami. Triumfowali tu już dwukrotnie, edycja po edycji i wszystko wskazuje na to, że jeśli tylko będą mieli dobry dzień, to nie muszą obawiać się nikogo. Rok temu ekipa VP rywalizowała na tym etapie z OG i z tą samą drużyną spotkała się później w finale. Oba pojedynki były zresztą dość jednostronne. Sześć miesięcy temu mierzyli się w półfinale z LGD Gaming, a później z Team Secret i oba te spotkania były niesamowicie emocjonujące. W aktualnej, ósmej edycji turnieju VP już raz rozgromiło OG 3:0, więc jeżeli dojdzie do podobnego pojedynku w finale, to Rosjanie raczej po raz kolejny znajdą odpowiedź na zwycięzców turnieju klasy Major w: Bostonie, Kijowie, Frankfurcie i Manili. Zanim jednak dojdzie do finałowego starcia, umiejętności graczy Virtus Pro przetestują zawodnicy Team Kinguin - najlepsza drużyna grupy B, zwycięzcy pojedynków przeciwko Evil Geniuses (2:1) oraz compLexity Gaming (2:1). Mecz Virtus Pro vs Team Kinguin będzie pierwszym półfinałowym spotkaniem i rozpocznie się o 18:00 na kanale twitch.tv/beyondthesummit oraz twitch.tv/bandit_live.

https://twitter.com/BeyondTheSummit

Drugim pojedynkiem będzie starcie pomiędzy najlepszą drużyną grupy C - Fnatic oraz OG - drugą ekipą grupy A i zwycięzcą etapu o dziką kartę. Dla zawodników pierwszej z wymienionych drużyn, minor Dota Summit 8 będzie kojarzyć się bardzo pozytywnie za sprawą pierwszych zdobytych punktów kwalifikacyjnych do The International 2018. Reprezentanci regionu SEA za zajęcie miejsca w najlepszej czwórce już mogą cieszyć się z gwarantowanych $36.000 oraz 30 pro-punktów, a jeżeli zdołają pokonać OG, to będą na dziesiątym miejscu wśród drużyn, które swoje punkty zdążyły już zdobyć. Rywale Fnatic, mimo trochę słabszej formy, wciąż uchodzą za jeden z najlepszych składów Europy, a doświadczenie większości zawodników OG pochodzi jeszcze z czasów pierwszej Doty, a także Heroes of Newerth. O wyniku pojedynku OG vs Fnatic zadecyduje seria Bo3 startująca o 21:45 na kanale BeyondTheSummit oraz Bandit_live. Nie może Was zabraknąć!