DotaPit Minor ogłoszony!

Posted by: bandit 2 years, 2 months ago


Nowa odsłona znanej wszystkim serii turniejów DotaPIT League, otrzymała od Valve status minor. Dziś poznaliśmy szczegóły dotyczące zaproszeń i kwalifikacji do tego turnieju.

Edycja DotaPIT League odbędzie się w dniach 2-5.11 w mieście Split (Chorwacja). Dokładniejszą lokalizacją jest hotel Meridian Lav. Pula nagród wynosi 300 000 dolarów, a co za tym idzie, na pierwsze 4 miejsca zostanie rozdzielonych 300 punktów od Valve. Punkty te zadecydują o zaproszeniach na największy turniej przyszłego roku— The International 2018.

Zaproszenia od DotaPIT do głównego wydarzenia przyjęły dwie drużyny: Newbee i Team Liquid. Reszta drużyn będzie musiała przejść przez kwalifikacje. Całość rozpocznie się od otwartych kwalifikacji regionów europejskiego i północnoamerykańskiego w dniach 23-24.09. Będą one hostowane przez FaceIT, a do zamkniętych kwalifikacji przechodzi po jednym zespole. Następne w kolejce są zamknięte kwalifikacje regionów CIS i SEA, które odbędą się w dniach 25-26.09. W następnych dwóch dniach zobaczymy regiony EU i NA, a po nich region SA. We wszystkich z nich obowiązuje ten sam format— po 4 drużyny na region, drabinka podwójnej eliminacji Bo3 z finałami Bo5. Do głównego wydarzenia przechodzą po jednej drużynie. Niestety nie znamy jeszcze zespołów zaproszonych do tych kwalifikacji, ale więcej informacji powinno ukazać się już wkrótce.