Dota Plus już w sprzedaży!

Posted by: Adik 2 years, 2 months ago

Parę miesiący temu Valve obiecało dodać do gry zamiennik za Przepustki Bitewne. Wcześniej były one przypisane do poszczególnych majorów, lecz wraz ze zmianą częstotliwości dużych turniejów, system ten nie funkcjonowałby tak dobrze. Deweloperzy Doty 2 wywiązali się ze swojego zobowiązania i tym sposobem dziś w godzinach popołudniowych w grze pojawiła się nowa funkcja - Dota Plus.

Czym jest Dota Plus? Jest to miesięczna subskrypcja, w ramach której otrzymujemy mnóstwo nowych, eksluzywnych możliwości. W przeciwieństwie do Przepustek Bitewnych, system ten jest ciągły, to znaczy, że nowymi funkcjami będziecie mogli cieszyć się non-stop, bez przerw pomiędzy kolejnymi wersjami. Subskrypcję możecie kupić za 14,39zł za miesiąc, lecz dostępne są także opcje kupna na dłuższy okres - 79,99zł za 6 miesiący i 149,99 za 12 miesięcy. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy regularnie, Valve pozwala także na kupowanie Dota Plus na dany okres z góry. 

Jedną z najważniejszych możliwości Dota Plus jest system poziomów bohaterów. Grając danymi bohateremi można wykonywać zadania, za których wykonanie zostaniecie nagrodzeni punktami doświadczenia dla tej postaci. Podobnie jak przy Przepustkach Bitewnych, każde zadanie można wykonać na maksymalnie 3 gwiazdki. Im więcej gwiazdek zdobędziemy, tym więcej punktów zostanie nam przyznanych. Punkty te z kolei przekładają się na poziomy. Każdy z nich gwarantuje jakąś nagrodę - mogą to być Odłamki Nagród, lub nowe frazy do Koła Czatu. Odłamki Nagród można wymieniać w sklepie gry na ekskluzywne zestawy przemiotów i Relikty.

Relikty są to nowe odpowiedniki run. Śledzą one nasze statystyki daną postacią, np. zabójstwa umiejetnością Sunstrike, czy zdobyte złoto zapomocą umiejetnści Track. Kiedy osiągniemy jakąś okrągłą wartość podczas gry, zostaną o tym powiadomieni wszyscy gracze.

Wraz z Dota Plus, do gry wracają weekendowe turnieje - Puchary Bitewne. Dla posiadaczy subskrypcji funkcja ta jest darmowa, natomiast reszta musi kupić bilet warty 0,99$. Jedyna zmiana dotyczy nagród. Od teraz za zdobycie pierwszego miejsca, każdy z graczy oprócz nagród do profilu, otrzyma także 20 000 Odłamków Nagród.

Subskrybenci cieszyć mogą się także sezonowymi terenami. W zależności od aktualnej pory roku, gracze bedą mogli znaleźć w swoim ekwipunku odpowiedni przedmiot zmieniajacy wygląd mapy Doty 2.

Ostatnią i zarazem najbardziej kontrowersyjną zmianą jest Asystent Plus. Skierowany jest on przede wszystkim dla szłabszych i nowych graczy. Pomaga on w wielu kluczowych wyborach w trakcie gry - gdy tylko sobie tego zażyczycie, Dota podpowie Wam jakie przedmioty kupić, w zależności od wybranych bohaterów, w jakiej kolejnosci najkorzystniej wybierać umiętności i talenty, a także jaką postać wybrać, by najlepiej wpasować się do reszty wybranych bohaterów i na jaką linię się udać. W trakcie gry bedzie można zobaczyć także, jaka jest aktualnie wartość naszego bohatera, lub jak nasze statystyki wypadają na tle poprzednich meczy tym bohaterem. Oprócz tego Asystent pomoże nam też przeanalizować grę po jej zakończeniu. Na czym polega kontrowersyjność tej funkcji? Otóż wiele osób postrzega ją jako nieuczciwą w stosunku do graczy nieposiadających Dota Plus. Jak na razie Valve nie wypowiedziało się na ten temat, lecz całkiem możliwe że firma pod wpływem społeczności zmieni nieco Asystenta Plus.

Valve obiecało też, że do Dota Plus z czasem dodawane będą nowe funkcje, lecz na razie nie wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się rozszerzenia tej subskrypcji. Wiecej o zamienniku Przepustek Bojowych możecie dowiedzieć się tutaj.