Do obejrzenia w ten weekend

Posted by: bandit 2 years, 2 months ago

Czyli przegląd najciekawszych spotkań Dota 2, na które warto zwrócić uwagę od piątkowego popołudnia aż do niedzielnego wieczoru. W ten weekend coś dla siebie znajdą fani prawie każdego regionu Doty śledzący kwalifikacyjne zmagania zarówno do majorów oraz minorów. Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć klasycznego już pojedynku Kinguin i mousesports wieńczącego niedzielne popołudnie. Zachęcam do przeczytania i życzę miłego weekendu!

Empire vs. HellRaisers
29.09.2017 20:00


W pierwszym spotkaniu trafimy do fazy grupowej turnieju SkinCoin World Cyber Arena 2017 Europe Finals, gdzie zarówno HellRaisers, jak i Team Empire mają już po jednym zwycięstwie, a najbliższy pojedynek zdecyduje, kto obejmie pozycję lidera i prawdopodobnie utrzyma ją aż do samego końca. Sam turniej organizowany jest w ramach doskonale znanego WCA, w którym od 2014 roku triumfowały takie drużyny jak Newbee, Alliance czy iG Vitality. Tegoroczna edycja nie jest zaliczana do oficjalnych minorów, a pula nagród ustalona została na trochę ponad $50.000. LAN-owy etap turnieju odbędzie się w chińskim Yinchuan prawdopodobnie pod koniec października. Wśród drużyn, które zdążyły się zakwalifikować na wyjazd są Mineski oraz Execration. Resztę poznamy już niedługo.

Optic vs. Immortals
30.09.2017 00:00


Pojedynek o wejście do wielkiego finału amerykańskich kwalifikacji AMD SAPPHIRE Dota PIT League. Mecz tym ciekawszy, że obie drużyny chcą udowodnić swoją wartość w rodzącym się na nowo regionie NA Doty. OpTic Gaming jeszcze niedawno znane jako The Dire pozyskało sobie wielu fanów, którzy (jak głoszą plotki) są jednymi z najbardziej oddanych na świecie podążając niemal ślepo za kochaną przez siebie marką. Koreańczycy z Immortals także są częścią nowej organizacji od niedawna i można im wypomnieć kilka niedoskonałości w ich formacji, jednak co do jednego nie można mieć wątpliwości – dawne MVP oglądało się z uśmiechem i zaciekawieniem, bo chłopaki prawdziwie bawili się konwencjami Doty. Ich skład od tamtej pory nie uległ zmianie więc pozostaje mieć nadzieje, że nie zanudzą swoich widzów kolejnym Venomancerem czy innym Necrophosem.

Eclipse vs. LGD
30.09.2017 07:00


Fani drużyn z Państwa Środka nie mogą narzekać na brak rozrywki, bo Dota w Chinach nigdy nie śpi. Turnieje toczą się równolegle nawet w trakcie innych rozgrywek i jedyne co się zmienia to przypisy przy jednej z wielu ekip Vici Gaming czy właśnie obecnym tutaj składowi LGD. Pierwsza drużyna LGD Gaming rozpoczęła sezon, w którym musi udowodnić światu, że czwarte miejsce na TI7 było tylko wypadkiem przy pracy, a popularny swego czasu mem '_______,_______________!' będzie jeszcze nadużywany podczas The International 2018. Ich przeciwnik – Team Eclipse - może nie być jeszcze znany szerszej publiczności ale wystarczy, że w drużynie gra reprezentant dawnego Wings Gaming – Shadow oraz, że chłopaki ogrywają pozostałą chińską czołówkę, by zachwycić oglądających zagraniami na najwyższym światowym poziomie.

Vega vs. Empire
30.09.2017 17:00


Dawniej pojedynek ten był klasykiem regionu CIS. Obecnie Vega oraz Empire starają się pokazać fanom, że mogą rywalizować z najlepszymi, jak równy z równym. Dobrym przykładem tego będą zbliżające się minory oraz majory, na których z pewnością zobaczymy przynajmniej jedną z tych ekip. Mowa tutaj o Empire, które we wrześniu spisywało się o wiele lepiej od Rekinów z Rosji wygrywając między innymi z M19, Na’Vi czy SFTe-sports. Rywale ci nie są jeszcze w światowej czołówce (przykro mi fani Na’Vi – taka prawda) ale robią wszystko, by w takowej się znaleźć. Trochę gorzej ma się drużyna Vega Squadron w skład której wchodzą: Cema, AlohaDance, G, Afterlife oraz Silent. Ostatnie rezultaty na pewno nie zachwycają, bo w niemal każdym wrześniowym meczu to rywale cieszyli się ze zwycięstwa. Być może jednak turniej SkinCoin World Cyber Arena 2017 okaże się dla Rosjan szczęśliwszy.

Team Kinguin vs. Mousesports
01.10.2017 17:00


Wcale nie jest tak, że mam trochę dość pojedynków Polaków z Grekami, bo rozegrali ich w tym tygodniu już cztery, a kolejne dwa majaczą na horyzoncie. Ileż można oglądać jak biedny Thug dostaje od Nishy bęcki na midzie? To pytanie z pewnością zadawała sobie część kibiców mousesports przynajmniej dziesięć razy, bo dokładnie tyle map zostało rozegranych w ostatnich czterech meczach pomiędzy Kinguin i mouz. Polacy triumfowali w trzech z nich udowadniając, że znają przepis na wygraną przeciwko drugiej najlepszej drużynie Majora w Bostonie i choć chłopaki z dawnego Ad Finem zapomnieli już o formie z 2016 roku, to wciąż pamiętają jak ograć OG, co udowodnili niewiele ponad tydzień temu. Jak będzie tym razem? Transmisja meczu dolnej drabinki The Perfect World Masters wystartuje o 17:00 na kanale twitch.tv/bandit_live. Wpadnijcie pokibicować!