Do obejrzenia w ten weekend

Posted by: Fen 1 year, 11 months ago

Czyli przegląd najciekawszych spotkań Dota 2, na które warto zwrócić uwagę od piątkowego popołudnia, aż do niedzielnego wieczoru. W ten weekend największą popularnością cieszyć się będzie oczywiście Dota Summit 8 - turniej klasy minor, w którym udział biorą między innymi: Virtus Pro, OG, Evil Geniuses, czy Team Kinguin. Oprócz tego, fani chińskich zespołów będą mogli rzucić okiem na ósmy sezon H-Cup, a dla chętnych także faza grupowa MID.TV Challenge Cup, w którym rywalizują np.: Team Empire, PENTA Sports, Gambit Esports czy Planet Dog. Zachęcam do przeczytania i życzę udanego weekendu!

Przegląd zacznę od kilku gałek ziemniaków, by później móc dobrać się do soczystego mięsa jakim niewątpliwie będzie faza finałowa ósmej edycji Dota Summit, w której obecność już zagwarantowała sobie ekipa Team Kinguin. Przed mięsem jednak...

H-Cup organizowany przez ImbaTV to cotygodniowy turniej online dla chińskich drużyn z pulą nagród wynoszącą trochę ponad $3000. W ósmej edycji udział bierze 31 zespołów podzielonych na cztery grupy. Najlepsza drużyna z każdej grupy awansuje do fazy finałówej, będącej drabinką podwójnej eliminacji. W tej chwili doskonałym wynikiem w ostatniej z grup mogą pochwalić się gracze Invictus Gaming zgarniając komplet zwycięstw bez oddania przeciwnikom choćby jednej mapy. Nieźle w grupie C wypadło także Keen Gaming, kończąc rywalizację w tej fazie z wynikiem dwunastu wygranych map i dwóch przegranych. O pierwsze miejsca w grupie A oraz B pojedynkują się VGJ.Thunder, a także Keen Gaming.Luminous i prawdopodobnie obu tym drużynom uda się dostać do kolejnego etapu mającego swój finał w niedzielę. Zmagania w półfinałach rozpoczną się już w sobotę o 20:00, i mimo iż zawodnicy IG są zdecydowanymi faworytami tego turnieju, to być może pozostałe drużyny będą chciały czymś zaskoczyć tak dobrze znanego im oponenta.

Rywalizację w kolejnym turnieju online - MID.TV Challenge Cup - rozpoczęło dziesięć drużyn, a najlepsza z nich wygra w pierwszym tygodniu stycznia $10.000. Aktualnie rozgrywana jest faza grupowa, gdzie w krótkich pojedynkach do jednego zwycięstwa wyłonione zostaną cztery zespoły, mogące przystąpić do dwóch półfinałów. Ciekawsza do śledzenia wydaje się być grupa A, gdzie rywalizuje kilku dawnych przeciwników Team Kinguin np.: Team Empire, Gambit czy PENTA Sports. Dwie pierwsze ekipy spotkają się ze sobą w sobotę o 17:00, a pojedynek Penty i Empire odbędzie się dwie godziny później tego samego dnia. Wszystkie spotkania możecie obejrzeć na streamie twitch.tv/midtv_1.

Wreszcie nadszedł czas na turniej, który już zdążył przejść do historii polskiej Doty za pośrednictwem sukcesu, jaki udało się osiągnąć Team Kinguin. O fenomenalnym starcie Pingwinów pisaliśmy wcześniej i warto do tych pozytywnych informacji dodać, że po dwóch dniach rywalizacji w turnieju Dota Summit 8, Polacy są pierwszą drużyną, która zagwarantowała sobie awans do jednego z półfinałów, a więc mają już miejsce w najlepszej czwórce turnieju rangi minor. To wiąże się oczywiście z pierwszymi punktami kwalifikacyjnymi do The International 8, których dokładny podział poznamy prawdopodobnie w poniedziałek o poranku, gdy zakończy się wielki finał rozgrywany do trzech zwycięstw (Bo5). W tej chwili wciąż trwa rywalizacja w grupie A i C, gdzie najciekawsze pojedynki to z pewnością ten pomiędzy Virtus Pro i OG (sobota 01:30), a także LGD Gaming i Fnatic (piątek 21:45). W sobotę i niedzielę zobaczymy w akcji jeszcze: Evil Geniuses, OpTic Gaming oraz Peruwiańczyków z Sacred walczących o awans do meczów o dziką kartę. Dzisiejsze spotkania startują o 18:00 i sądzę, że dotychczasowa atmosfera turnieju oraz jego obsada (komentujący Fly, n0tail, BSJ czy Bulba), a także kapitalny humor są kilkoma z wielu powodów, zachęcających do śledzenia rywalizacji między najlepszymi drużynami na świecie przez cały weekend. Widzimy się na oficjalnym angielskim streamie pod adresem twitch.tv/beyondthesummit. Dobrego weekendu!