Mineski i OG najlepsze w swoich grupach - pora na ćwierćfinały

Posted by: Fen 1 year, 11 months ago

Krótką fazę grupową Captains Draft 4.0 zakończyły zwycięstwa Vici Gaming oraz Evil Geniuses. Obie drużyny uplasowały się na drugim stopniu podium w poszczególnych grupach kończąc ten etap z dwoma zwycięstwami i jedną porażką.

Najlepsi, czyli Mineski w Group Horse i OG w Group Hippo zanotowali wyłącznie zwycięstwa, dzięki czemu w ćwierćfinałach zmierzą się z drużynami będącymi na dole poszczególnych tabel. Mowa o Team Empire oraz paiN Gaming, którym nie pomógł niestandardowy tryb rozgrywki oraz fakt rywalizacji z faworytami turnieju, którzy jak się później okazało zawodzili w kluczowych momentach. Pierwszym z nich była porażka Team Secret przeciwko Mineski po 45 minutach dość wyrównanego starcia. W trakcie tego i kolejnych meczów Secret widać było, że zawodnicy z Europy mają doskonale opanowane taktyki opierające się na wyborze ustalonych bohaterów lub, gdy mają pełną swobodę- w kontrowaniu przeciwnika. Gdy jednak pula grywalnych herosów jest niemal czterokrotnie mniejsza, wtedy Secret wyglądało na o wiele mniej pewne swoich poczynań, a przeciwnik pokroju Mineski mógł wykazać się spontanicznością i dostosowaniem do zmienionych warunków. Reprezentanci Południowo-Wschodniej Azji bez problemu poradzili sobie także w jednostronnym spotkaniu przeciwko Vici Gaming, dzięki czemu dość nieoczekiwanie stali się poważnym kandydatem do wygrania całego turnieju.

Do dwóch meczów w grupie Hippo doszło pomiędzy drużynami Evil Geniuses oraz compLexity Gaming. EG w typowym dla siebie stylu rozpoczęło od słabego rezultatu, by w rewanżu wygrać jednostronny pojedynek. Na nowej pozycji, pozytywnie wyróżniał się Suma1L, dwa razy dobre spotkanie rozegrał także Arteezy. Kolejnym testem ekipy z Ameryki będzie seria do dwóch zwycięstw przeciwko Team Secret i dopiero to starcie zweryfikuje prawdziwą formę odświeżonej formacji Evil Geniuses. Pozostałe pary ćwierćfinałowe prezentuje poniższa grafika.

Rywalizacja w drugim dniu Captain’s Draft 4.0 wystartuje dziś o 16:30. Oficjalny stream dostępny jest na kanale twitch.tv/moonducktv, a polski komentarz z tego turnieju usłyszymy na twitch.tv/bandit_live. Wpadnijcie się przywitać!