Zakończyły się kwalifikacje do EPICENTER Major 2019

Posted by: Adik 10 months, 2 weeks ago

W ciągu ostatnich 5 dni mieliśmy okazję obejrzeć wiele meczy na wysokim poziomie. Odbywały się wtedy kwalifikacje do ostatniego majora w tym sezonie – moskiewskiego Epicenter Major.

Po dwa sloty na turnieju zostały przyznane Północnej i Południowej Ameryce, południowo-wschodniej Azji i regionie CIS. Po trzy miejsca przypadły natomiast Europie i Chinom. Pozostałe dwa miejsca przeznaczone są dla finalistów ostatniego w tym sezonie minora - StarLadderImbaTV Dota 2 Minor Season 2, odbywającego się w dniach 12-15 czerwca 2019.

Fazę grupową północnoamerykańskich kwalifikacji zdominowało Forward Gaming, nie przegrywając ani jednej rundy i tym samym gwarantując sobie awans do turnieju. Drużyny na miejscach 2-5 przeszły do fazy playoff, gdzie w drabince podwójnej eliminacji wyłoniono kolejną drużynę, która będzie mogła zagrać w czerwcu w Moskwie. Jest to Evil Geniuses, które przegrało zaledwie jedną mapę w finale.

W Południowej Ameryce pierwszy slot zgarnęło brazylijskie PaiN Gaming, natomiast w playoffach miejsce w turnieju wygrał zespół Infamous, w którym znajdziemy aż 4 Europejczyków (tylko kapitan zespołu, Papita pochodzi z Argentyny).

Region CIS miał nieco ciekawszą sytuację, gdyż walka o dwa sloty była o wiele bardziej wyrównana. W fazie grupowej aż 3 zespoły posiadały balans 6-1, więc rozegrano dodatkowe rundy by wyłonić zwycięzcę – okazał się nim zespół Gambit Esports. W finale fazy pucharowej Virtus Pro spotkało się z Natus Vincere. Mecz skończył się z wynikiem 3-2 na korzyść VP.

W południowo-wschodniej Azji odbyło się bez większych niespodzianek. Pierwszy slot przyznany został drużynie TNC Predator, natomiast w finale playoffów Fnatic pokonało Power of MYSG+AU, drużynę z otwartych kwalifikacji- 3-2.

Europejska faza grupowa zdominowana została przez Team Secret – drużyna przegrała tylko jedną rundę na Team Liquid, zgarniając pierwszy slot z tego regionu. Kolejne dwa miejsca zostały przyznane Team Liquid (z górnej drabinki) i OG (z dolnej drabinki).

W ostatnim regionie- Chinach, też odbyło się bez większych niespodzianek. Fazę grupową z balansem 6-1 wygrało PSG.LGD, zeszłoroczni finaliści The International. W playoffach miejsca na turnieju wywalczyli RNG (z górnej drabinki) i Vici Gaming (z dolnej drabinki).

Epicenter Major odbędzie się w dniach 22-30 czerwca 2019 w Moskwie. W puli nagród znajduje się okrągły milion dolarów i 15 000 cennych punktów DPC.