Dominacja Virtus.pro trwa! Rosjanie w Wielkim Finale nie dają szans VGJ.Thunder

Posted by: Fen 1 year, 7 months ago

Zespół prowadzony przez Alexeia “Solo” Berezina nie zwalnia ani na chwilę, wygrywając kolejny Major. Pod koniec lutego rosyjsko-ukraińska formacja triumfowała w Katowicach, a teraz Virtus.pro wyjeżdża z Bukaresztu jako pierwsza drużyna, która zapewniła sobie awans do The International 2018.

Podczas trwania The Bucharest Major, zawodnicy Virtus.pro dali się pokonać tylko na dwóch mapach. W fazie grupowej ulegli OpTic Gaming, a później w półfinałach pozwolili graczom Liquid na wyrównanie w serii do dwóch zwycięstw. W pozostałych pojedynkach nikt nie postawił rosyjskiej organizacji większego oporu, co doskonale podsumowały trzy finałowe, jednostronne starcia.

Gracze VGJ.Thunder przeciwstawiali się niemal bezbłędnie każdemu wyzwaniu, jakie napotkali na drodze do wielkiego finału. Dwukrotnie pokonali TNC Pro Team, wygrali z Team Secret i Vici Gaming w fazie grupowej, a później na dwóch mapach okazali się lepsi od rodaków z Newbee. W dniu decydującego meczu, między finalistami widać było różnicę klas. Zawodnicy z Chin w żaden sposób nie potrafili odeprzeć grającego agresywnie oponenta i w mniej niż półtorej godziny musieli pogodzić się z zajęciem drugiego miejsca. Poniżej skrót z finałowego spotkania oraz klasyfikacja turnieju.

Miejsce Nagroda Punkty DPC Drużyna
1 $500,000 750 Virtus.pro
2 $200,000 450 VGJ.Thunder
3-4 $90,000 150 Newbee
Team Liquid
5-8
$90,000
TNC Pro Team
Team Secret
Evil Geniuses
OpTic Gaming
8-11 OG
compLexity Gaming
Natus Vincere
12-14 Vici Gaming
paiN Gaming
Mineski
15-16 LGD.Forever Young
Vega Squadron

Drużyna Virtus.pro zwycięstwem w turnieju The Bucharest Major, jako pierwsza zapewniła sobie awans na The International 2018. Dokonali tego na krótko po połowie minorów i majorów zaplanowanych w pierwszym sezonie- Dota Pro Circuit. Przed drużynami jeszcze dziesięć okazji do zdobycia bezcennych punktów kwalifikacyjnych. Najbliższą będzie GESC: Indonesia Dota2 Minor startujący już w nadchodzący piątek. Więcej informacji na jego temat znajdziecie pod tym linkiem.