Virtus.pro pokonuje Vici Gaming w Wielkim Finale ESL One Katowice 2018!

Posted by: Fen 2 years, 3 months ago

Rosyjsko-ukraińska formacja zwyciężyła finałowy pojedynek w niesamowitym stylu pokonując Vici Gaming 3-1. Zawodnicy Virtus.pro są pierwszą drużyną w historii, która dwukrotnie sięgnęła po najwyższe odznaczenie w turnieju rangi Major od ESL One. Przed rokiem triumfowali w Hamburgu, teraz przyszedł czas na Katowice!

Już po pierwszych dwóch mapach pewne było jedno - Virtus.pro z finałów fazy grupowej i Virtus.pro z decydującego pojedynku to dwie zupełnie różne drużyny. W pierwszym starciu przeciwko Vici Gaming, graczom VP brakowało pomysłu na zdominowanie bardzo wyrównanej rozgrywki i to zawodnicy Państwa Środka mogli cieszyć się z pewnego występu w półfinałach przed publicznością zgromadzoną w Katowicach. Rosyjsko-ukraińska formacja odzyskała pewność siebie w dwóch wygranych meczach - najpierw po przełamaniu nieprawdopodobnej passy wcześniejszych porażek przeciwko Evil Geniuses, a później w bardzo przekonującym stylu z Fnatic.

W finale reprezentanci Virtus.pro tylko przez chwilę stracili panowanie nad sytuacją. Po zdecydowanych zwycięstwach na dwóch pierwszych mapach, trzecia potoczyła się w pełni pod dyktando Vici Gaming. Po niedługiej przerwie, ekipa VP wróciła na scenę i widać było, że doskonale zrozumieli popełnione błędy. W ostatniej partii tego pojedynku od samego początku, aż do końca dominująca drużyna udowodniła, że w pełni zasłużyła na tytuł najlepszego zespołu w turnieju ESL One Katowice 2018. Tak solidnie grającego Virtus.pro powinni obawiać się wszyscy potencjalni rywale starający się o punkty kwalifikacyjne do The International 8. Zawodnicy VP są bowiem w tej chwili na pierwszym miejscu w rankingu DPC z przewagą 687 punktów nad drugim w tabeli Team Secret.

Na pierwszym w historii Majorze Dota 2 zorganizowanym w Polsce wyróżniono także najlepszego gracza całych zawodów. Został nim niedawny reprezentant Natus Vincere, grający od niespełna miesiąca dla Virtus.pro - Vladimir 'RodjER' Nikogosyan. Nagrodą był oczywiście samochód od firmy Mercedes-Benz - głównego sponsora ESL One Katowice 2018. Gratulacje!

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

1.

Virtus.pro

400 000 $

750 pkt.

2.

Vici Gaming

200 000 $

450 pkt.

3.

Team Liquid

120 000 $

225 pkt.

4.

Fnatic

80 000 $

75 pkt.

5-6.

Team Secret, Evil Geniuses

50 000 $

7-8.

OG, Newbee

20 000 $

9-12.

Mineski, OpTic Gaming, Team Kinguin, LGD Gaming

10 000 $

13-16.

Effect, compLexity, Infamous, Natus Vincere

5 000 $