Major w Bukareszcie kolejnym dużym turniejem 2018 roku!

Posted by: Fen 2 years, 5 months ago

Zawody organizowane przez PGL, odbędą się w drugim tygodniu marca w stolicy Rumunii, do której pojedzie szesnaście najlepszych zespołów Dota 2 z całego świata. Organizatorzy w pierwszych szczegółach dotyczących turnieju podali pięć zaproszonych drużyn, pulę nagród oraz liczbę punktów kwalifikacyjnych możliwych do rozdysponowania.

O okrągły $1.000.000 oraz 1500 punktów na pewno powalczą gracze: Team Liquid, Newbee, Evil Geniuses, Natus Vincere oraz Mineski. Pięć zaproszeń wciąż pozostaje niewiadomych i trudno wyobrazić sobie, by w turnieju tej rangi zabrakło Virtus Pro czy Team Secret, a więc drużyn będących na dwóch pierwszych lokatach pod względem zgromadzonych do tej pory punktów Pro Circuit.

Z sześciu regionów kwalifikacyjnych wyłonionych zostanie sześć kolejnych drużyn, które walkę o miejsce w turnieju rozpoczną już na początku stycznia.

Otwarte kwalifikacje rozpoczną się:

  • 2 stycznia dla Chin,
  • 8 stycznia dla: Europy, Ameryki Północnej, Południowo-Wschodniej Azji oraz regionu CIS,
  • 9 stycznia dla Ameryki Południowej.

Do wiadomości publicznej przekazany został także termin fazy grupowej (4-7 marca) oraz finałowej (9-11 marca). Organizatorzy z pewnością nie unikną porównań do zaplanowanego dwa tygodnie wcześniej Majora ESL w Katowicach, gdzie także pojawi się szesnaście drużyn walczących o taką samą pulę nagród oraz podział punktów. Będzie to także pierwsza taka okazja w historii, gdy dwa turnieje rangi Major odbędą się zaraz po sobie bez żadnego Minora pomiędzy. O wszelkich nowych informacjach dotyczących The Bucharest Major z pewnością dowiecie się z Naszego portalu, a także ze strony organizatora turnieju. Czekamy na więcej!

@Aktualizacja 22/12/2017 23:00

Poznaliśmy kolejne zaproszone drużyny. Są nimi: compLexity, Vici Gaming, LFY, Virtus Pro i Team Secret.