Team Kinguin rozstaje się ze składem Doty 2

Posted by: Adik 1 year, 9 months ago

Gra Team Kinguin w ciągu ostatnich paru miesięcy nie wyglądała zbyt dobrze. Zespół nie zdołał zakwalifikować się na ostatnie majory sezonu, takie jak Epicenter czy Supemajor, a także na największy turniej tego roku - The International 2018. Po takiej serii porażek organizacja Team Kinguin postanowiła rozstać się ze swoją dywizją Doty 2.

Team Kinguin w oficjalnym oświadczeniu tłumaczy taką decyzję m.in. zmianami, jakie Valve planuje wprowadzić w nadchodzącym sezonie DPC. Zdaniem zespołu takie modyfikacje nie pomagają słabszym drużynom, a tylko faworyzują te najlepsze, co nie zgadzało się z planami organizacji. Oto pełne oświadczenie:

"Z dniem dzisiejszym rozstajemy się z naszą dywizją Dota 2. Ostatni rok z tym tytułem był dla nas, i mamy nadzieję również dla naszych fanów bardzo produktywnym oraz niezwykle emocjonującym okresem. Sezon 2017/2018 wprowadził Dota 2 Pro Circuit, który otworzył drzwi nowym ambitnym drużynom próbującym walczyć na profesjonalnej scenie z najlepszymi zespołami na świecie. Naszym zdaniem, zmiany zaproponowane na przyszły sezon Pro Circuit nie premiują jednak zespołów spoza najwyższej światowej czołówki, co nie idzie niestety w parze z naszymi długoterminowymi założeniami. Chcemy podziękować naszej drużynie, za podjęcie fantastycznej walki, a w szczególności za reprezentowanie organizacji na najważniejszym dla Polskich fanów majorze – ESL ONE Katowice. Praca z każdym z naszych zawodników, jak i trenerem dywizji Doty była dla nas czystą przyjemnością i mamy nadzieję, że udało nam się wspólnie dołożyć małą cegiełke do promocji tej gry w Polsce. Życzymy chłopakom powodzenia w rozwijaniu ich esportowej kariery i mamy szczerą nadzieję, że jest to dopiero jej początek."

W związku z powyższą decyzją, najlepszy polski zespół ponownie zmienia nazwę na dobrze znane nam już Let's Do It. Właśnie pod takim szyldem zagrają w następną środę w kwalifikacjach do The Summit 9. Będzie to prawdopodobnie ich ostatni turniej przed rozpoczęciem nowego sezonu. Niestety, na dzień dzisiejszy nie wiemy, jakie będą dalsze losy tego składu, jednakże jeśli zespoł nie odniesie sukcesu na The Summit i żadna organizacja nie zainteresuje się tymi zawodnikami, prawdopodobnie zobaczymy zmiany w składzie drużyny.