Na’Vi ulega paiN Gaming! Ukraińcy za słabi na kolejny etap Epicenter XL

Posted by: Fen 2 years ago

Nadzieja fanów Natus Vincere odżyła po obejrzeniu meczów przeciwko Virtus.pro i Team Secret. Dwa zwycięstwa nad światową czołówką pozwoliły odkurzyć żółte bluzy, wznieść szaliki w geście triumfu i uwierzyć, że ta drużyna na dobre wróciła do rywalizacji. Na nowo i boleśnie rzeczywistość zweryfikowali gracze paiN Gaming oraz Newbee ogrywając Ukraińców w dwóch ostatnich meczach fazy grupowej. Trzy porażki i dwa zwycięstwa w tym przypadku nie gwarantowały awansu z grupy B, przez co zawodnicy Na’Vi kończą przygodę w Moskwie na ostatnim miejscu tabeli klasyfikacyjnej. Szczęścia nie mieli także gracze Newbee, Empire i compLexity Gaming, dla których rywalizacja w Epicenter XL zakończyła się na tym samym etapie.

Grająca dalej ósemka została rozstawiona w fazie play-off, gdzie o dalszym przebiegu wydarzeń zadecyduje drabinka podwójnej eliminacji. W jej górnej części znalazły się najlepsze cztery drużyny obu grup, a więc: Team Liquid, OG, Virtus.pro i PSG.LGD (mistrzowie TI7 zagrają z czterokrotnym triumfatorem majorów Valve, a zwycięzcy turniejów ESL w Hamburgu i Katowicach podejmą drugi najlepszy zespół DAC 2018). Spotkania górnej drabinki (aż do finału) wystartują 4 maja i będą rozgrywane do dwóch zwycięstw.

Na dolnym szczeblu rywalizacja rozpocznie się tego samego dnia, jednak o awansie dalej przesądzi pojedynek Bo1. Ambitne FlyToMoon zmierzy się z nieprzewidywalnym paiN Gaming, a solidnie prezentująca się ekipa Mineski podejmie grające w kratkę Team Secret. Jedno zwycięstwo w drugiej rundzie drabinki przegranych także zadecyduje o “być albo nie być” w dalszej rywalizacji. Na szczęście kolejne starcia tj.: trzecia runda i pojedynek o wejście do wielkiego finału rozegrane zostaną do dwóch wygranych.

Zwycięzca zawodów wyjedzie z Moskwy (lub w niej zostanie) bogatszy o $500.000 i dopisze na swoje konto 750 punktów DPC. Oficjalna transmisja fazy play-off turnieju Epicenter XL wystartuje już jutro około godziny 11:00 (pierwsze spotkanie rozpocznie się 30 minut później) i będzie dostępna na kanale epicenter_en1.